Všechny komentáře k článku:Poslední šance na nákup Windows OEM samostatně (aktualizováno)

Zbytečné dohady

Já nevim, co tu pořád řešíte. Operační systém se stejně kupuje prakticky jenom s novym počítačem. Přeci si nebudu kupovat legální Winy (který budou na pevno vázaný na desku) na starej počítač. To je zbytečný krmení Microsoftu. S touhle "legalizační" akcí to je pěkně spočítaný. Dneska už je blbost kupovat si počítač bez legálního OS, páč je to relativně levný a hlavně s klidem. Počítače nemají zas takovou životnost, takže součaný pirátský kopie stejně vymřou se starejma počítačema. Takhle na nich ještě Microsoft něco vymlátí. Z toho vyplývá, že kupovat OEM verze bez PC je téměř zbytečnost a žádná škoda že to už nepujde :-)

Možnosti
1 reakce
poslední 10. 9. 2008 3:51

Kecy prdy bedary ... Mel jsem leta na svem domacim PC nelegalni XP a jeden cas me to uz prestalo bavit hledat kriticke aktualizace crackle tak, aby sly pouzit (napr. lssas a podobne ...) a koupil jsem legalni OEM XP a to asi po roce a pul zivota pocitace, ktery jsem sam sestavoval ... mrzi me, ze jsem si tenkrat nemohl licenci dovolit ... Stejne tak pri koupi notebooku jsem si ho poridil bez OS a vyzkousel jsem jak XP, tak Visty - Visty byly pomale, ale v XP nesla wifi, takze jsem skoncil u vist ... po jednom dni prace jsem okamzite sel dokoupit giga pameti, coz nebylo tak hrozne, protze mi jeste par set zbylo a nez Visty zacaly vyzadovat aktivaci, jel sem na piratenych ... pak prisly dalsi prachy, takze jsem si koupil OEM licenci Vist HP. Je to v podstate zpusob, jakym se da koupe pocitace "rozlozit" na splatky bez uveru :) Jina vec je treba na jiz dnes cca 2,5 roku stare PC dokupovat OEM Vsty, ale to je trochu jina vec, protoze uz mam OEM XP, i kdyz musim priznat, ze DX10 me laka ... Mozna s dalsim PC ... resp az asi prejdu na Intel, uvidi se, jak dopadne AM3 a kdy bude pohromade tolik penez ...