Všechny komentáře k článku:Pretec představil exkluzivní design nových 16 GB flashdisků

480 Mb/s

Příjde mi to už pěkně ohraná písnička jak se zmiňuje rychlost 480 Mb/s u USB 2.0, když pak flash disk zvládne 9MB/s čtení a 7MB/s zápis. A i tak se mi design těhle disků moc nelíbí, plast vypadá dost levně...

 

@DBR9: Abych řekl pravdu tak takovejhle vzhled mne spíše odpuzuje a i kdyby byla třeba dobrá, tak bych ji asi nepořídil. Nejvíc se mi líbí asi corsair nebo od OCZ. Tohle je takova lacinka ...

 

@mgiel: to je spise pro lidi, kteri nechteji utracet ale na kvalite jim nesejde.

 

@einstejn: no to teda, kupovat flashku podle barvy mi přijde jako zvrhlost :D

 

@sonny21: souhlasim, flash disky vybiram dle ceny a hlavne rychlosti.

 

@sonny21: Zrovna u flashky mi vzhled přijde vcelku důležitý. Teda ne že bych bral jen podle vzhledu (nejsem ženská :D), ale je to jedno z hledisek výběru..

 

@mgiel: Vzhled je pro holky a o rychlosti se nemá cenu bavit, za posledních 5 let se u USB 2.0 nic nezměnilo. 60 MB/s to rozhraní prakticky nikdy nedosáhne.

 

@DBR9: Naprosto souhlasím, u flashdisků mě zajímá především rychlost. A tohle není design, který by mne nadchl. Ale třeba si své majitele najde, proti gustu...

 

@DBR9: já osobně preferuji gumové flashky, jsou daleko odolnější a o to mi jde nejvíc, flashku nosím na klíčích...

 

@sonny21: Ono každé provedení má svoje pro i proti, gumové flashdisky jsou sice hodně odolné třeba proti poškození při pádu, ale zase mají díky celkové ohebnosti malou odolnost proti mechanickému namáhání při ohybu.Já si taky takhle pochvaloval gumový Corsair Voyager, než jsem si sednul a měl ho v zadní kapse u kalhot, výsledek byl že se ohnul takovým způsobem až se ulomil USB konektor a popraskala vnitřní deska s elektronikou. V tu ránu byl "superodolný" flashdisk v háji.

 

@DUBIN: Mám podobnou zkušenost s A-Data Jogr 256MB ,který mi byl vychvalován a po necelém roce se ohnul konektor.Zkoušel jsem ho spravit (narovnat) ,ale nepovedlo se.
Nyní raději volím klasické plastové provedení a jsem spokojen.

 

@DBR9: Stím mohu jen souhlasit, sem tam se najde na trhu světlá vyjímka kde čtení i zápis jsou rychlejší jak 20MB/s. Poslední dobou mi připadá že se ty rychlosti snad snižují...

 

@tonyx3: 480 Mb/s je opravdu jen teorie. Mám Preteca (dostal jsem jej zdarma) s kapacitou 2 giga a hodi se na zapis mensich souboru neco vetsiho mu trva zapis je max +/- 4.4MB/s cteni je 16.5 MB/s mereno v Totalcmd. Třeba taková A-Data PD7 2GB to je jina zapis +/- 21.5 MB/s a čtení 30.6 MB/s.

 

@zzelik: tak ono tech 480Mb/s je teoreticka rychlost za idealnich podminek,ale co sou idealni podminky? vic jak 45Mb/s nikdo na cteni neda

 

@tonyx3: jo momentalne sem resil kterypak z 32gb flah disku ma zapis alespon 15 mb/s cteni je idealni alespon 25 mb/s a zaroven s podporou readyboost a ejhle nenasel sem zatim ani jeden co by vyhovoval :-( Ma nekdo nejakej tip?
Nejlepe se zda vychazi asi http://www.svethardware.cz/art_doc-12A684EDE933E584C125751A0057675F.html?lotus=1&Highlight=0,Patriot,XT,Boost kterej se ale zatim neprodava a realne testy zatim nejsou.

 

Design

disk je zajimavy, jenom by to chtelo vymenit ten plast za kov. prenosove rychlosti nejsou nic moc. 16GB kopirovat tou rychlosti by byla docela dlouha doba

 

@einstejn: nevim, plastovou flešku už nechci.. jednu už jsem zničil.. buď kov a nebo mám teď doma gumovou a zatím jsem na ní nenašel chybu, je výborná..

 

@einstejn: Tak najdeš zde i lidi kterí nekoukají na rychlost ale na vzhled třeba a pak se divi že je to pomalé, já bych do toho osobně nešel já radši vždy kupuji něco rychlejšího než mě samotnému doma podporuje něco. ale musí být zaručeno že mi to půjde dalo byse říci předcházení doby u mého nákupu.

 

No nic moc

No moc kvalitně to nevypadá, BulletProof vypadá líp.

 

@souviz: to teda, vypadaj jak nějaký flashky od vietnamců...

 

@sonny21: Nejlepsi je vzdy kupovat osvedcene znacky

 

@_sova_: Také si myslím na kvalitě si potrpím a nejspíš nebudu sám.

 

@sonny21: Na flashkách od Vietnamců je něco zlého? Podle mě dneska už vůbec nerozhoduje země původu (ani národnost) výrobců. Všechno už se stejně vyrábí "v té samé Asii" a Vietnamec neVietnamec nehraje roli ;)

 

@mtmccox: Nejde o národnost, ale o předpoklad spolehlivosti prodejce ve smyslu kvality výrobku a dodržování předpisů. Vietnamští obchodníci se (aspoň dle stereotypu o nich) orientují zejména na levné výrobky s "ne-špičkovou" kvlaitou, ale často za slušnou cenu. Od flashdiku asi člověk čeká víc, než nekvalitní zpracování, špatnou kompatibilitu a nízké rychlosti.Úroveň zákaznického servisu si nedokážu představit (dvouletá záruční lhůta).

 

Neoslovil..

.. no tak tenhle plastovej vylisek s natisknutym motivem me opravdu nijak neoslovil. Jsou radoby stylove, ale moc odolné to asi nebude, navic se mi to ani nelibi. Takovej cirkus docela, a stylove veci podle me vypadaji jinak. Takovy kozeny prestigio, ktery vydrzi opravdu vse, vypada jako opravdova stylovka mezi flashkama. Tohle opravdu ne, i kdyz nekdo muze mit jiny nazor a libit se mu to, me to opravdu neoslovilo ani kdyby to bylo zadarmo =)

 

@tOplOaDer: souhlasím :) hlavně to není žádná novinka, krom tedy obrázků na plastu... Stejné designy má poměrně dost flashdisků (pravda, většinou s menší kapacitou), ale prostě to není nic nového.

 

@smeagol.gollum: Je to moc přeplácaný.Ja mam taky 16GB OCZ Rally a jsem spokojen.

 

Teenage

no myslim si ze ide skor o desing pre teenagerov, a asi im je aj cenove ureceny

 

@davidisko: holkám by se moh líbit

 

@Whistler: souhlas

 

@davidisko: Právě naopak oceňuji že to neni černé s plamenama jak dnes bývá zvikem.

 

@vasachupi: cerne s plamenama si uz pamatam z konca sedemdesiatych rokov. Alebo z auticiek hot wheels, to bol pravek personalnych pocitacov

 

Paráda pro moddery EEE

No super. Konečně vhodně miniaturní flashdisk, který by se dal implementovat do eee bez zabrání velke plochy. Ovšem nejsem si jist přehříváním. Každopádně je super, že začli tyhle mini flashky dělat i v kapacitach 16gb.

 

@mugsat: Do subnotebooku bych volil z hlediska prostoru flasknu Aeneon. Jsou stejne rychlej jako pretecy (9/7) a konektor je zarovet telem flasky. Kdyz ten plisek opatrne sundate, dostanete se na velikost dvou microSD karet. Prehrivani neni problem, pokud je zarizeni spravne napajeno. Pokud by se precijen nasel model ku ktereho je to kriticke, pak hlinikovy pasek se do EEE vejde taktez

 

@quido.speedy: naprostý souhlas, mám ji teď pujčenou od kámoše a k NTB je to super.. I když už jsem si zvykl na větší gumovou A-Data.. Jinak tahle se k EEE zas hodí designově..

 

No

Nevím čím si tento flashdisk zasloužil se dostat na na hlavní stránku CZC jako článek/novinka. Vypadá celkem lacině, ale na vlastní bulvy jsem ho neviděl. Rozhodně mě ničím nenadchnul.

 

@greenfrost: Ještě s titulkem exkluzivní design - design teda nic moc, teda spíš úplně příšernej. Taktéž nevím prečo se musí tolik vychvalovat, je spoustu jiných Flashdisků který by si to zasloužily daleko více ale o těch se spíš zarytě mlčí..

 

@Vlczech: ... treba legendarni Corsair Voyager.

 

@Vlczech: No prostě kdo platí, ten má reklamu na hlavní stránce, proti tomu zase nelze nic namítat, CZC je obchodník.

 

Není pro mě

Já nějak nechápu, proč se extra věnovat nějakému úžasnému designu u věci, která je tak malinká a tak přísně účelová, že se nosí v kapse, peněžence, u notebooku nebo jinde většinu času schovaná...... Proč má mít úžasný vzhled? Aby až jí jednou za uherský rok vytáhnu někde u někoho cizího a zapojím, aby koukal, jakou krásnou mám? Taky mám krásnou, je to zároveň tužka, zároveň laserové ukazovátko a zárooveň 8 GB flashka (flaška :-) ). Taky pitomost, je reklamní, tak bude asi ubohoučné kvality, ale připadá mi zajímavější, než obyč okytičkovaná.

 

@Aggata: Bod pro tebe. Taky mám krásnou a účelovou a narozdíl od jiných jí můžu po komkoliv hodit a přeject autem.

 

@SamWaren: Jo tak to bych taky pochopila, každý produkt, který přežije něžnou péči ručiček mých dětí, má u mne body k dobru. Už i foťák mám radši alespoň částečně nárazuvzdorný a voděvzdorný.

 

@Aggata: Ahoj. Čtu tady dotazy a chci se zeptat na tu co máš ty a slouží na víc spúsobu. Hodlám si koupit Flash disk kolem 8-16gb. Vlastním již 1Gb, a 1000GB, a právě něco mezi tím na přenášení menších souboru mi chybí. Dík za odpoveď. Hezký den Anna 70

 

Re: Není pro mě

Nijak moc mě to nezaujalo, vzhled není nikal zajímavý, vypadáto spíše jako ženský doplněk do kabelky.

 

@pepadinho: V tom máš pravdu, takové dost nic moc dle popisku diskuze jsem čekal něco lepšího než tohle. Pokud ale mají zase dobrou kvalitu proč ne, ale osobně bych si nekoupil.

 

Hmm

no koukam docela mazec to je jak usb pro holky ::))) a jako nektere nevypadaj spatne !!!

 

@fdo: Nektere maji celkem zajimavy vzhled, mi osobne se nejvice libi ten cerny.

 

@fdo: Tak zase na druhou stranu i holky pracují s počítačem a na blbůstky si zase taky dost potrpí tak aspoň z něčeho ať mají třeba radost.

 

@xvirusx: Jo to mohu potvrdit, na blbústky se nachytám, třeba kdybych měla volit u stejných NB barvu či design, tak vždycky vyhraje barevný a okytičkovaný tuplem (jsem ten pravej adept na individuální polep), ale u tý flashky mi to taky přijde naprosto zbytečný, vždyť je schovaná.....

 

Exkluzivni design?

No mě moc exkluzivni teda nepřipadá.... každopádně design je u takového druhu zboží vcelku irelevantní...