Všechny komentáře k článku:Revoluce v herních aplikacích - nVIDIA PhysX

Nevěřim testům..

mno, vypadá to sice fakt hezky, ale nevěřim tomu, že GPU physX je výkonnější než GPU + PPU.. kdyby se dPPU karta dala nahradit jednim čipem a pár datama, tak by nikdy nevznikla, to je stejný jako u grafik, integrovaná 6150 nemá zdaleka na samostatnou 5000 GT setjně tak 3200 je poražena X 1950, nevěřim tomu a nikdy nebudu, protože integravaná fyzika nebue nikdy tak výkonná jako samostatná + grafika..
pak že testy nejsou ve prospěch toho o kom/ od koho jsou..

Možnosti
3 reakce
poslední 21. 8. 2008 17:25

Až na to, že původní Ageia PPU čip je technologicky na úrovni GeForce3, maximálně 4. Ve své úvaze zcela ignoruješ fakt, že Ageia chtěla vložené investice pochopitelně získat taky zpátky a toho by tím, že by dělala zdarma ovladače pro cizi čipy, jaksi nedosáhla. Dále opomíjíš to, že si můžeš pořídit klidně druhou grafickou kartu, která nemusí být ani zapojená do SLI, a ta se může věnovat výhradně fyzice, aniž by to primární grafickou kartu nějak brzdilo...

 

@Socha666: ano, uznávám, na to sem nepomyslel, Ageia je zastaralá, ale kdyby se PhysX rozlej tak, jak bylo předpokládáno, tak by se investovalo do vývoje.. to nás samozřejmě ještě čeká, díky této technologii od nVIDIA vypukne boom užívání PhysX a časem také inovací zastaralé Ageiy a výkon kombinace GPU + PPU bude zas výkonnější GPU se SW simulovanou grafikou..

 

@TOBiAS02: Přesně tak, Ageia byla moc malá firma na to, aby sama prosadila novou technologii (podobně jako v minulosti Aureal ve zvuku). S Nvidií to je (resp. bude) uplně jiná káva, zvlášť jestli se vyvojáři Havoku nevzpamatují...