Všechny komentáře k článku:Ruský hacker využil grafické karty k prolomení Wi-Fi
Bezpečnost
To je hrozný co se na tom světě děje, člověk si nikde nepřipadá v bezpečí a musí žít celý život v nejistotě a ve strachu, že mu někdo něco ukradne, nebo ho zabije....
To budou zase obrovské investice do nových zabezpečovacích systémů a šifer,které jak je zvykem vydrží nějakej pátek a pak bude zase všechno dokola. Je to škoda...
Dovolím si nesouhlasit, pokud je tento příspěvek směřován k článku. To že byla prolomena šifra neznamená že kdokoliv to může použít. Pokud nedojde ke zveřejňování kódů a návodů tak k nějakému masivnějšímu rozšíření nedojde. Navíc technologie kterou prolomil je technologie pro zabezpečení přístupových bodů wifi. A mám li se vyjádřit ještě přesněji - kdo využíváte free hotspotů? :-) tyto hotspoty jsou UPLNE nezabezpečeny... Máte zaheslované AP aby nedocházelo ke změnám nastavení sítě od "rádobyhackerů", kteří zjistí úžasnou věc, že každá síť má svoje AP, a to AP má nějakou svoji adresu a když zjistí že ta adresa je taková a taková a že když se naní připojí, že se je to zeptá na heslo tak by dělali jen neporadek a honili si natom ego.
No urcite je to lepsi, nez nezverejnovani bezpecnostnich zprav a ziti v nevedomosti s tim, ze ta nezaheslovana sit je naprosto bezpecna :-D
To je hodně pesimistický pohled na věc. Myslím, že vůbec není důvod žít ve strachu o život, zvlášť, pokud se jedná o hacknutí wi-fi...=D