Všechny komentáře k článku:Ruský hacker využil grafické karty k prolomení Wi-Fi

Proč ne?

Rychlost procesorů dnešních grafických karet dosahuje velice slušných mezí a pro matematické výpočty jsou jinak zcela nevyužity. Začít je tak využívat místo toho aby utráceli za víceprocesorové mašiny je dobrý počin.

Možnosti
8 reakcí
poslední 14. 10. 2008 9:57

kdyby se pouzivali grafiky tak hlavne intel prijde o velke penize. snad v budoucnu budeme mit misto procesoru grafiku.

 

@einstejn: v Rusky zneuzivaji na takove to vypocty graficke karty uz hezkych par let... jen k nam se to zatim jaksi nedosneslo

 

@osprey: mluv za sebe :o) ja uz nejakou dobu pouzivam CUDA pres projekt v BOINC a musim rict ze vga je na takoveto vypocty nesrovnatelne rychlejsi nez jakykoliv procesor

 

Výpočty, které prováděla NASA na procesorech trvaly hodiny, po tomto kroku zvládla jedniná nVidia zvládla ty samé operace za pár minut, je to absolutně nesrovnatelné, zatím si prosazuje tyto možnosti jen nVidia a ATI zahálí, uvíe, jak se to ještě vyvine.

 

problem je ze moc firem se nema k tomu sve softy psat prave pro GPU, nVidia us davno predstavila svou vizi o PC dobudoucna kde ma bejt slaboucke CPU treba unich v podani VIA , ktomu volitelne jedna grafika na grafiku, jedna grafika na fyziku a jedna Tesla na matematicke vypocty + to cele doplneni na desce integrovanou grafikou s nizkou spotrebou a vhodnou jen pro 2D zobrazeni, tak snad se takto postaveneho PC nekdy v brzke dobe dockame

 

@Shap: nevim jestli to nekde nvidia predstavila ale rozhodne to jeste neimplementovali do prodavanych grafik pac pokud nemas dostatecnej vykon cpu tak ti proste vga budou zahalet a nepojedou na 100%. To sem videl sam kdyz sem upgradoval na quadcore tak se zvihnul i grafickej vykon!

 

grafika moc dobre pocita matiku dokonce i lip nez cpu