Všechny komentáře k článku:Ruský hacker využil grafické karty k prolomení Wi-Fi
Myslim si že kdo chce bezpečnou WiFi, používá MAC Filtr
... který se bez starostí a bez hesla.
Změnit MAC dokáže asi stokrát tak víc lidí, než prolomit WEP :)
@KRTECEK.UL: JJ, navic v nesifrovane sit je MAC adresu pomerne snadne zjistit. Staci chvili sledovat traffic :-).
@Lukášek9991: A co ti zabrani poslouchat uz probihajici komunikaci a vypujcit si neci MAC adresu kdo uz dele nekomunikoval? Filtrovani MAC adres je sice dobry zpusob zabezpeceni, ale pouze jako zaklad k nejakemu dalsimu zabezpeceni pomoci sifrovani atd. Navic pokud je pouze nastaveno filtrovani MAC adres bez sifrovani, tak napriklad k odposlechnuti nesifrovanych dat vcetne nekterych hesel neni potreba se do site ani dostat... Rozhodne bych se takovou sit netroufl prohlasit za bezpecnou.
@mpitman: Presne tak, to bylo k te zmene MAC, naklonovat povolenou. Zjistit povolene MAC neni vubec obtizne, chce to jen trochu casu.
to si delas srandu ne? to jde obejit uplne nejjednodusejc ze vsech zpusobu zabezpeceni
No pomoci MAC adres maj zabezpeceny obecni wi-fi internet, kterej kradu kdy se mi zachce :) Pokud k tomu nepridaji nejaky sifrovani (samozrejme krome WEP), tak se tam za minutu dostanu.
To neni pravda. Nechám síťovku chvíli čmuchat, zjistim jakou MAC adresu má tvoje síťovka a pak už mi stačí jenom "sudo ifconfig <interface> hw ether <tvoje MAC>" abych se ve tvý nepřítomnosti moh připojit místo tebe.
Většina lidí si stejně WiFiny nezabezpečuje a když už, tak tam daj heslo typu 1234 a na to ani nijakej výkon, či znalosti nepotřebuju..takhle máme kolem školy takovejch volnejch wifin...a nikdo si nedá pořádný heslo...Máte mít link 100 sem 100 zpátky....a basta fidli :D