Všechny komentáře k článku:Shrnutí výkonu grafických karet, aneb AMD opět vede
Neni tam vic karet
a to nejen v podani 4870X2, ale i treba 9800GTX+otazkou take zustava kolik lidi opravdu kouka pri koupi grafiky na pomer cena vykon, pak na znacku a v neposledni rade i nato jesi jsou to hraci ci pracujici, docela me mrzi ze spolecnost CZC neuvolnuje svoje data kde by kuprikladu porovnala alespon % jak si vede ATI vs. nVidia v prodejich CZC za urcite casove obdobi, stejne tak i treba % prodeje Intel vs. AMD
No tak mě to přijde celkem správné.Sice by se lidi mohli rozhodovat podle toho: "Toto se prodává víc nebo míň,tak si to koupím nebo nekoupím" .Jenže je tu další problém,oni něco mohou takto vydat a má to několik výsledků.1)Někteří jim to budou věřit a budou tak nakupovat.2)Další se spolehnou na sebe.3) Je obviní,že to není pravdivé a že je to "nekalá soutěž" nebo reklama. a nebudeme si nalhávat,reklama by to byla,sice typu" dobré zboží se chválí samo" ,ale určitě by se to dalo napadnout právně a z toho by mohl mít CZC problémy. Myslím,že stačí,když CZC uveřejňuje v pravém sloupečku odkazy na nejledovamější,nejdiskutovanější a nejprodávanější produkty daného segmentu.To si myslím,že je úplně dostačující a za to CZC tlekám.:)
@svataK: ono nejprodavanejsi zbozi tu czech mel tak pred 2 rokama jeste. A co pamatuju v grafikach vedla ATI na prvnich dvouch mistech. Vubec bych se nedvil kdyby na popud nvidie musel czech tutuo statistiku zrusit kdyz si vemem ze ceske zastoupeni nvidie uz narizuje nekterym ceskym webum ktere co maji uverejnovat viz skandal na ExtraHW kde Igor stanek naridil aby zrusili anketu co byste dnes koupily za GPU v ktere drtive vedla prave ATI. Dost se to rozebiralo na forum PCT :)
@stratos.: Ono částečným ukazatelem je i kolik kůsů zboží mají přímo na skladě. Jestliže je grafika u které je na skladě přes 10 kusů, tak se asi slušně prodává. (To jsem tady ale viděl osobně asi jednou, u procesorů je to průkaznější jev, protože tam se mezi sebou nepřetahují jednotlivý výrobci, ale pouze Intel vs. AMD)
@Matthewh: No tak u grafik to moc nebral jako bernou minci(myslím to,kolik toho je na skladě...) Spíš bych řekl,že platí opak...pokud na skladě málo kusů a doba dodání je uváděná 2dny,tak to spíš říká,že se to velmi prodává a že nestačí dodávat do skladu...ono mimochodem,jak jsi psal ohledně tich kusů,tak obvykle taková množství jsou u low endu a občas mainstraemu,protože tyto karty se nejvíce prodávají...
Myslim, ze kdyz kupujes pocitac a jses velmi omezeny rozpoctem tak by v prvni rade mel byt bran zretel na cenu - paklize chci obcas spustit nejakou hru tak na parameter cena/vykon s prihlednutim na rozliseni ve kterem mi ty hry pujdou spustit na mojem monitoru - tzn. kdyz jsem vybiral kartu tak pro mne byly bezpredmetne grafy se srovnanim vykonu v 1600*1200 kdyz jsem si koupil 19" s max. 1280*1024. No a pak je promne napriklad takoveto srovnani velmi uzitecne. Verim ze i pro mnoho jinych kteri skladaji v ramci moznosti slusny pocitac v cene okolo 20 tisic.