Všechny komentáře k článku:Škola v Kalifornii koupí 1 000 subnotebooků Asus Eee

Jesli se to dostane i k nám??

To jsem zvědavej jestli se tohle dostane i k nám na školy..:)) Bylo by to zajímavé...

 

@piglet: Ale ano, ale musí naše společnost dospět trochu dál než kdo komu co nejvíc ukradne a lidi si budou vážit toho co dostali

 

@piglet: uuuaaaahahahhahahahahaha tady sou školy rády že se udržej naživu natož aby kupovali subnotebooky :-D no akždopádně jestli jsem j někdy poříděj tak už chci vidět jak dlouho vydržej protože s agresivitou blbostí a totální neschopností dnešní omladiny to bude problém :-D PS. jo je mi 19 :-D kdyby si náhodou někdo myslel že jsem nějakej oldshool hňup :-P

 

@piro:cz: jo, omladina jsou pěkný zmetci, který zničí na co přijdou, ale kde to začíná? u rodičů. kdyby je víc řezali, byl by pokoj. P.S.: je mi 16

 

@kalmar: no je to nejvic v rodicich,kolik deti svini je z rodiny,ktera se o deti stara a vychovava?vetsinou jsou to deti rodicu kretenu,co chlastaj,nepracujou fetujou a tak, a tak do toho dite spadne taky,nebo to je dite zbohatliku,ktere akorat dostava prachy a starej se,takze si kupuje zase chlast,drogy atd a je to dokola...jsou sice vyjimky,ale tech je malo, plus ty omladina mensin,sice se jejich rodice o ne staraji a uci je,ale to,co neni zakonem povolenea je tu zase bordel....ovsem jsou i vyjimky!!!

 

@piro:cz: Běžné státní školy si to nebudou moct dovolit ani omylem, ale výběrovky bez problémů - když rodiče uvidí výsledky, nebudou kvůli ratolestem váhat pustit chlup ;-) A znám pár soukromých škol, které do určitého prospěchu odpouštějí školné - tak proč by nemohly talentovaným nebo pilným studentům zapůjčit za zvýhodněný bakšiš i Eee.
Ostatně za nás bylo zvykem za poničené učebnice platit - a to krom zbytkové ceny knihy i pokutu za blbost. Holt by místo 6,50 Kč za zmuchlanou učebnici neopatrný student zaplatil 3500 Kč a místo výletu k móři do Chorvatska by šel do hypermarketu na dvě tři neděle rovnat zboží do regálů.

 

@piro:cz: Vsechny takovyhle veci by se museli u nas pujcovat s tim, ze berou zodpovednost za to v jakym stavu se vrati. Samozrejem by bylo dost spatne, kdyby se to vracelo stejnym zpusobem jako ucebnice na zakladni skole :D

 

@piglet: Taky nevim...vzhledem ke stavu českého školství jen těžko někdo z nás může doufat v něco podobného. Ale myslim, že už je jedna soukromá která dává notebook při startu chození do školy.

 

@Petr_head: Ona soukromá sféra je taky něco jinýho než státní, rozhodně lepší. Lepší z pohledu finančího i všech jiných. Tam bych se nedivil kdyby se to dostalo během několika málo let. Ale hodně bych se divil kdyby to ve státních školách bylo dřív jak za 15 let. Zvlášť teď když jsou "rvačky" o studenty a o žáky.

 

@piglet: Nevim jestli vas to zajima ale bavil jsem se s clovekem z asusu, ktery ho 14 dni pouziva a tvrdi ze se to neda povazovat za notebook, ale spis za takove lepsi pda. Idealni pry na zkouknuti webu pres wifi, nebo udelat poznamku, ale napriklad dlouhe psani nebo prace jako konvertovani videa nepripada v podstate moc v uvahu. Klavesni je mala na dlouhe psani a na konvertovani atd neni procesor prilis silny a docela pochybuji i o tom ze by si dal na to sehnat nejaky dobry konvertot...

 

@bluealf: Zrovna pro školy bych v tom neviděl problém:
a/ děcka mají menší ruce i prsty a malá klávesnice ani displej jim nevadí (soudě podle toho, že jsou ochotna sledovat video na mobilech a psát tuny SMS na zcela neergonomických klávesnicích ...),
b/ 95 % počítačů je využíváno na kancelářskou práci, prohlížení internetu a komunikaci (chat, fóra, IM) - čímž tuhle hračku nejde uhonit.
Na seriózní práci (myšleno psaní delšího textu a několikahodinové rešerše elektronických materiálů) není problém připojit normální monitor, plnohodnotnou klávesnici a kvůli médiím třebas i externí HDD (o řád větší externí 2,5" se dá pořídit za 1500 Kč).
Srovnávat 7" displej a subnotebookovou klávesnici s PDA je stejné jako srovnávat EEE s plnohodnotným C2D notebookem - prostě je každé zařízení na něco jiného (a každé zboží má svého kupce).
Peace.

 

@MOJMIRVOLF: No co se tyce pripojeni k jinemu monitoru, nejsem si tim az tak uplne jisty ze to pujde, ale nevim. Urcite mate pravdu, prave proto. Sam mi rikal, ze se boji toho, ze to nekteri zakaznici nepochopi a budou nastvani...ono na venek to vypada jako plnohodnotny notebook...samozrejme ze k tomu muzete prikoupit spoustu veci, ale potom to moc nesplnuje svuj ucel, vysoce mobilni a levne veci...

 

@bluealf: ty jsi se naucil nove slovo ze? dyt ten notebook je delany na kancelarskou praci a pro studenta a na na graficke operace,tak co by jsi chtel!!!

 

@CarteroGS1: !!!! nejlepsi jsou lide co pisi miliardu vykricniku. Pisu zde jen pouze, ze je to opravdu pouze subnotebook, ze s nim nemuzeme pocitat na vetsi praci, nez jakou muzeme (i kdyz urcite ne tak pohodlne) delat na PDA...

 

Dobrý nápad

Pokud děti nebudou muset nosit do školy tunu učebnic,tak to je jenom plus :-D
a uvítal bych to i v čechách.No a možná až si je všichni nakradou domu,tak ty další nové vydrží ve škole dýl :-))))

 

@montini: No vzhledem k tomu, že u nás leckde ještě ani nedospěli k tomu, že přesně tím kolik děcka musí tahat knih, tak si ničí zdraví (a přitom řešení je jednoduché), tak bych si tipnul, že na "školní" notebooku si ještě nějaký ten rok počkáme ;)

 

@montini: rok? století spiš xD

 

@FUgasek: No asi tak když se podívám na naši vládu a poslance tak se toho ani nedožijem...ale ti se maj:-D

 

@FUgasek: Přesně tak to tady ještě dlouho nebude.

 

@montini: Tak je to dobrý nápad člověk nemusí tahat žádný sešity nic a je to nej

 

Re: dobrý nápad

Asus Eee nejni žádnej zázrak. Aspoň z hlediska výkonu. Ale kdyby sme je měli ve škole, nevadilo by mi to. A souhlasim s tim že by je všichni hned vykradli. Každopádně za to tamta škola zaplatí půl molionu.

 

Reakce na smazaný příspěvek: jediný plus pro mě by bylo že bych si zápisky jednoduše okopíroval od nakejch toyu kteri si to ve skole pisou....a samozrejme bych to vyuzival v pristupu ve skole k netu...:)

 

@Martin Rašín: Ten kdo si dělá zápisky je toy podle tebe? Blbe!

 

@kodlisko: No vypada to jako zajimavy projekt, ktery by snad mohl prinest i nejake ovoce co se tyce aktivity behem studia.....nebylo by spatne kdyby se to odzkouselo i u nas:);)

 

V cesku je to v nedohlednu

lidi lidi, vy porad resite,kdy se to dostane k nam, ted to neni realne ,max na soukromych skolach, dyt se tu porad neco rozkrada,jak pak maji byt prachy na eee? na nekterych skolach se dokonce porad vyucuje informatika nebi pek na starych 500 mhz a starych patnacti palcovych monitorech,tak neverim,ze se tohle dostane k nam driv,nez do skol pujdou nase deti (jsem rocnik 87)

 

@CarteroGS1: asi tak náš stát naše školství tohle pořídit ccc si můžem nechat zdát...

 

@Lenochod: je to stejne k nicemu, spousta lidi ma vlastni notebook a myslim ze by se jim nelibilo mit jen tento a pouzivat jen ten...

 

Dostane se i k nám?

No, já bych něco podobnýho docela uvítal, má to ovšem pár háčků:
Náš gympl je docela omezenej, nesmí se ani vytáhnout při hodině mobil.
Pořád nás někdo nutí psát si poznámky, i když by bylo jednodušší je zkopírovat od spolužačky. V tomhle bych řek, že je psaní na notebooku/PDA lepší než žádný.
Už vidím ty žáky, kteří by ho využívali k učení a ne na prohlížení netu... A o co, že by někdo přišel na to, jak na tom hrát Heroes 3 i kdyby to bylo nějak chráněný .Jinak s tím kradením by se to dalo vyřešit třeba nepřiměřeně vysokou zálohou. Dejme tomu třeba dvojnásobek ceny přístroje. To by si to pak možná kleptomani rozmysleli, zase by ale kradli cizí, to je fakt.
Pak tu někdo zmínil sledování videa. Tam to vidím tak, že by se to využilo spíš jako přenosný přehrávač. Já si třeba filmy v normálním počítači zmenšuju pomocí prográmku Pocket PC a pak je sleduju na mobilu. 7" displej by byl daleko lepší. problém spíš podle mě představuje ta baterie s výdrží 3 hodiny.

 

Realita

Hele nevim co tu vůbec řešíte páč my v druháku na jedný "NONAME" střední škole máme pár učebnic ještě po našich "soudruzích kteří propagovali SSSR":-D

 

@blablablavjůfdhvbjyůdfnbj dyfůb: :D njn to je ČR

 

@jbrez: ja na prumyslovce na praxy delam na soustruzich ktery jsou skoro 40 let stary. uz fotr kdyz tam chodil pred nakejma 20rokama tak prej uz byly pro ne stary. se malem pochcal smichy kdyz jsem mu rekl ze delam na stejnejch jako on. :D jo a ucebnice taky husty. nafasovali jsme pres 20let stary knizky. jooo cesky skolstvi je moderni no,hlavne ze programem internet do skol proprc*li miliardy kkti

 

Ani se nenadejem..

Ani se nenadejem a presne tohle se stane i u nas.. skoly zacnou kupovat tisice a tisice notebooku ze sveho rozpoctu, z ktereho jim stejne vetsina zbyde a za stipendium se budou dostavat Tckovy thinkpady.

 

Baterie

Co to tady resite.Baterka 3 hodiny je luxus v tride tohodle zarizeni.Nic vam nebrani si koupit externi baterii a mit 2 baterie pohanenej subnotebok.Vite prd mladezi.