Všechny komentáře k článku:Skončí éra anonymity v síti Internet?
Legální?
Řekněte mi proč je nelegální stahování filmů a muziky (nemlvím teď o softwaru a hrách)?
Vždyť v zákoně je něco ve smyslu, že nelegální je až sdílení dat. To znamená, když film stáhnu a mám na disku, nedopouštím se trestného činu...
Máte pravdu, Stáhnutí dat z www nebo ftp je legální - filmy, hudba. Software ne. Problém nastává při využívání p2p sítí, hlavně bitorrentu a DC++, kde data také odesíláte. Toto již legální není.
@blackskull: Ještě jsem chtěl dodat, že toto platí v ČR. Ostatní země mohou mít odlišné právní předpisy. Ale film z rapidshare si můžete stáhnout bez toho aniž by Vás v ČR obvinil z porušování autorského zákona.
@blackskull: Určitě. Nevidím však důvod proč si film nestáhnou před DC++ , když budu sdílet jen obrázky (převážně fotky mnou nafocené). Ve většině DC klientů je možné nastavit, co chci zdílet a aby se nezdílely soubory, které jsou nedostažené, dudíž jsou rovnou stahovány...