Všechny komentáře k článku:Skončí éra anonymity v síti Internet?

WTF?! 8 let stará technika pro sledování DoS útoků zneužitá MOCÍ

Nevím, zdali jste zaspali dobu nebo jste se nevšimnuli, že se tato technika používá již osm let k mapování DoS útoků ... originální popis z dokumentace: "A technique for tracing anonymous packet
flooding attacks in the Internet back towards their source. This
work is motivated by the increased frequency and sophistication
of denial-of-service attacks and by the difficulty in tracing packets
with incorrect, or “spoofed”, source addresses. In this paper we
describe a general purpose traceback mechanism based on probabilistic
packet marking in the network. Our approach allows a
victim to identify the network path(s) traversed by attack traffic
without requiring interactive operational support from Internet Service
Providers (ISPs). Moreover, this traceback can be performed
“post-mortem” – after an attack has completed. We present an implementation
of this technology that is incrementally deployable,
(mostly) backwards compatible and can be efficiently implemented
using conventional technology."Podle tohoto dokumentu je jasné, že nejde o žádnou novinku. Dokument je datován do roku 2000.
Nápad vzniknul na akademické půdě, určen pro dobou věc. Nicméně si jej všimla MOC a tak jako tomu bylo u jiných nevinných nápadů moudrých akademiků, chystá jej MOC zneužít coby mocnou zbraň :(
U atomové energie tomu nebylo jinak ... vzpomínáte? :/

Možnosti
1 reakce
poslední 22. 9. 2008 10:02

Treba si však uvedomiť, že v dnešnej dobe sú podobné útoky vedené z infikovaných počítačov, takže sme tak kde sme bez tohto nástroja :)