Všechny komentáře k článku:Sony bude prodávat levné notebooky s Blu-ray
Proč?
Blue-ray mechaniky jsou dost drahý a jestli ji chtěj dát do levnejch noťasů, tak ten noťas sám o sobě nebude moc velká kvalita...
krom toho blue-ray je sice nová technologie, ale pro běžné použití k ničemu. Myslím tím, že v dnešní době rozmáhajících se SD disků, flashek apod se "kulatým kamárádům" trochu snižuje použitelnost. A to ještě ani neberu ohled na cenu blue-ray disků.
Je to pravda, optickým diskům se pomalu ale jistě přibližuje konec, až budou dosupné rychlé NAND a FLASH paměti s vysokou kapacitou tak už se asi nikdo s těmi plackama nebude chtít nosit..ono je tenhle trand dost dobře možné pozorovat už teď.
Sony potřebuje Blue-ray rozšířit co nejvíce. Dostává licenční poplatky z Blue-ray médií. Čím více mechanik bude ve světě, tím je pravděpodobnější, že se prodá více médií a více se vydělá.
@dr6se2: To rozhodně ale určitě nejsem sám kdo si myslí, že Blu-ray je poslední vývojový stupínek na stupnici tradičních kulatých optických medií. Budoucnost patří flash a myslím si že více jak 40gb na jeden optický disk opravdu není potřeba...
Hlavně to není Blue-ray, ale Blu-ray.