Všechny komentáře k článku:SSD disky neskutečně zlevňují
A co teplota
všude se mluví o otřesech napájení ale jak to tyto disky mají s teplotou myslím tím vadí jim teploty kolem 50 stupnů jako ostatním diskům? díky
vždyť SSD přece nehřejí ne? se nemůžou dostat na takovou teplotu přeci
@kersoft: Napeti pameti v SSD disku je dle meho nazoru velmi nizke, zadne pohyblive casti a jen trocha jednoduche elektroniky = SSD urcite nebudou topit a urcite bych to neresil...
@kersoft: Otázka byla formulována z druhé strany, dotyčný se neptal, jestli SSD disky topí, ale jestli jim vadí určitá teplota...
@anguilla: Disk sem mel doma a netopi vubec, proste jako flash disk. Nevadi tomu ani velke mrazy a horko tj idelani pro polarniky :)
@mtmccox: že je Flash teplá je vlivem přenosu tepla přes USB konektor. Při zapojení na USB 1.1 může spotřebovat 0,5W a při zapojení přes USB 2.0 může spotřebovat 5W
@StandaHolecek: Myslím že v tom máš trochu zmatek, USB 1.1 ti poskytne proud 100mA což je jak správně píšeš 0,1A x 5V = 0,5W, ale usb 2.0 ti dává maximálně 0,5A což když vynásobíš 5V je 2,5W.
@anguilla:
Jo, taky sem pochopil otazku stejne jako Vy.
Premyslim, ale nenapada me duvod proc by tomu melo teplo vadit. Samozrejme teplota elektroniku ovlivnuje take, ale vecina soucasne elektroniky je schopna pracovat ve velkych teplotnich rozdilech a u vetsiny zarizeni se prumerne udava -20 az +50, takze do padesati stupnu bych rekl ze mit problem nebudou, pokud disk neobsahuje stabilizatory napeti nemel by sam ani prilis hrat. Myslim ze i pri teplotach ve skryni kolem 70 by mohl fungovat dobre. A pri takove teplote uz jiste nebude dobre pracovat chlazeni ostatnich komponent v pocitaci, takze si myslim, ze disk bude az jedno z poslednich cemu bude vadit vyssi teplota.
@mervart: Mam na balkone v krabici mikrotik coz by se dalo povazovat za takovy jednodussi komp a bezel v pohode...
@kersoft: tak minusova teplota nejvice vadi baterii takze dlouhodobe by to mohlo vadit baterii biosu bezne, commercial - komerční teplotní rozsah: 0 až +70 °C vice na http://cs.wikipedia.org/wiki/Integrovan%C3%BD_obvodale dalsi a rekl bych mozna horsi veci je kondenzace vodnich parjinak z osobnich zkusenosti mi i pri velkych mrazech fungoval fotak i difi zrcadlovka jen byla poznat reklbych trochu snizena vydrz baterienadruhou stranu neni duvod proc by to nemelo behat pri nizsich teplotach si vemte kdyz nekdo chladi procak a grafiku tekutym dusikem tam jste opravdo hluboko pod mrazem
@anguilla: no ale to na ně hodláte foukat fénem? přece vzduch ve skříni nemůže mít přes 30 stupňů :-)