Všechny komentáře k článku:Super Talent uvádí třetí generaci SSD

Rychlost

Až 170 MB/s čtení, až 130 MB/s zápisu.
Tak to už je konečně dost slušná rychlost, i oproti standartním pevným diskům, kde rychlost byla daleko nižší (tipnul bych tak něco přes 50MB/s). A když se k tomu ještě přidá super nízká přístupová doba, musí windowsy nastartovat doslova za pár sekund :)

Možnosti
11 reakcí
poslední 16. 3. 2009 23:04

to je hodně slušná rychlost... a těch 50 MB/s jak si psal to už je trochu přehnany... muj 160 GB SATA disk ma pruměrnou rychlost 65 MB/s a max 85... ale rozhodně bych uvítal víc :)

 

@mikihans: můj WDC 250GB na SATA 1 podle benchmarku EVerestu cte max. 126 mb/s a zápis max. 97 mb/s a druhej STS 120 GB cte max 96 mb/s a zapisuje 62 mb/s
=)

 

@Artanis62: hej mužu se zeptat kde je v everestu ten benchmark disku? ja jsem to delal přes HD Tune

 

@mikihans: klikni na nástroje a tam je Benchmark disku

 

jj, vyvoj technologii a cen ssd je radost sledovat pri takovem tempu na vetsine pc a nb bude jako hlavni disk pro os prave ssd jako druhy disk v pc na ulozeni medii,her atd... se vyplati kvuli pomeru cena/kapacita spis klasicke hdd

 

@sioga: Mluvíš mi přímo z duše.

 

LoL. Nepis sem svoje tipy ale fakta a prip. poznatky :) Muj HDD WD Caviar ma rychlost kolem 70MB/s. A u SSD disku neni problem zapisu 1 veci. Problem je v zapisu vice ruznych veci, kdy se celk. zapis pohybuje kolem 10MB/s! Takze problem neni v "papirovem" zapisu ale v hromadnem zapisu.

 

@_sova_: on je problem v zapisovani malych souboru u velikosti 1kb :-)...ale tohle je prece V2 takze tohle se uz zlepsilo..alespon minimalne :-)...jinak...me se teda libi vic intelacke reseni :-[...

 

Co wokna, ale co potom treba takovy Linuxy...:) Ja vidim nejvetsi plus SSD hlavne ve spotrebe - mam pripojeny SATA HDD pres USB k wi-fi routeru (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53874), ale musim ho porad externe napajet, nemluve o chlazeni. O investici do SSD vazne uvazuji.

 

@stuchl4n3k: Rychlost startu woken neni až tak závislá na disku, obvykle je maximum při startu woken tak 15MB/sec.. což dává skoro každej disk. Upřímně netušim přesně co je problém startu woken, ale nebude to rychlost disku (u mě se to s výměnou disku nezměnilo, zato se změnou ramek ano.. takový Cellshock 1000MHz CL4 dělaj svý :D

 

@YMIR: Problem je ze se nacitaji stovky souboru z ruznych mist na hdd. Takze fragmentace ctenych dat. Pak naplno ukaze prinost pristupove doby SSD disku.Druha vec je, ze se tam take nacitaji ovladace HW a na ten se casto ceka. Takze prinos neni 100%, ale treba jen 40%