Všechny komentáře k článku:Toshiba představuje nový notebook s WiMAX
Rychlost, grafická nevýkonost, zbytečnost
Určitě pro jak bylo zmíněno západní zemi zajímavý kousek, nicméně v ČR nemá smysl si připlácet za věc kterou nepoužijeme. Poměrně výkonné cpu, rychlé a kapacitně nadstandartní ram, pouze 100mb lan, JENOM 2 usb, a zajímavě vypadající baterie. Opravdu spíše zajímavost než nějaký průlom trhem.
@mugsat: Nevim, jak je to s cenou, ale pokud bude přijatelná, tak myslim, že výdrž tohoto notebooku bude cca 4-5 hodin, takže na běžné používání, pro studujcí lidi je to ideální stroj. Jako poznámkový blok je to super.
@pajir: Nevím jestli jsi si vědom cen, které toshiba provozuje, navíc je tu ta věc s tím připojením do wimax.. Cena nepůjde pod 20 000 což pro studenta jako poznamkovy blok OPRAVDU není... Nevím jak to bude s výdrží ale baterka vypadá zajímavě.
@mugsat: Rozhodně bych si koupil notebook od toshiby a ne např. od aceru. raději si zaplatím za kvalitu.
@mugsat: No nevim, opravdu nevim odkud je informace, ze cena nepujde pod 20 tisic a dovolil bych si upozornit, ze prave Toshiba jasne vyhrala na iDnes hodnoceni notebooků pro studenty a to v kategorii do 20000. Jasne je, ze zavadeci cena muze byt vyssi, ale zadny normalni student si nebude kupovat notebook bez "overeni trhem". Krome toho, u 13 palcovych monitoru je spise důlezita výdrz nez grafický výkon. Hrát hry na tak malem monitoru neni nejlepsi
@pajir: souhlasím, že wimax je pro nás zatím zbytečnost, namísto toho mohl být podle mě notebook osazen výkonnější grafickou kartou. jako poznámkový blok bych považoval PDA, nebo třeba notebook typu Asus EEE
@mugsat: pravda, je sice hezké, že to má wimax, ale jak je hned v uvodu zmíněno je díky tomu oblíben hlavně v USA, což má do ČR opravdu hodně daleko. Jinak vypadá relativně zajímavě, ale vzhledem ke zbytku komponentů bych řekl, že 4GiB RAM je moc, radši to mohli vyměnit za nějakou lepší grafiku
@mugsat: Spousta lidí by se mnou určitě nesouhlasila, ale pro mě by největší nevýhodou byla právě 100Mbit LANka. Na domácí síť velmi pomalá...
Bohužel...
Je hezké, co se všechno vymýšlí,ale nám je z toho většina na nic :o( troufnu si říct, že 60% WiFi v ČR je nestabilních, musel by být vysílač na každém stromě a rohu,aby byl signál lepší... Česká Republika je vždy s něčím pozadu, i ty pokusy o Invex, který je rok od roku trapnější a stojí běžněho čecha čtvrt výplaty (když bydlí mimo Brno....)Hlavně že jsme nejdražší, benzín, pečivo....
Zajímavé
Mám podobný názor jako mugsat, dnes je ještě brzy na wimax u nás. Tento notebook trpí "dětskou nemocí" jako většina ostatních. Výkonný procesor a 4GB ram jsou super ale se sdílenou grafikou je to opět jeden z mnoha. uSB port zastoupený pouze 2x neni moc výhodné ale není to neřešitelná věc. Mě nejvíce zaujala baterie 7200 mAh při váze přes 2 kg. Výdrž je také věc kvůli které lidé notebooky kupují. Záleží ovšem na tom kolik pojmou všechny komponenty. Každé zboží si najde svého kupce :-)
@vloukota: Je opravdu zajímavé využití technologie WIMAX, bohužel je škoda, že u nás tato technologie není a kdo ví jestli někdy bude. Takže na jednu stranu co přináší tento neotebook zajímavého pro českého zákazníka? Možná mobilitu, ale takových NB je tu více a i s lepší HW výbavou.
@LIKEABLEBOY:
LIKEABLEBOY jsi trochu na omylu, že WIMAX v Čechách není a dlouho nebude.
Třeba u nás WIMAX funguje skoro dva roky.
Ohledně WIMAXu se podívej na www.wimax.cz a pak piš že to u nás není!!!
@Nowvak: že není jsem myslel jak že není používána nebo je úplně minimálně. Je pravda, že s rozvojem zařízeních které tuto technologii podporují je možný i rozvoj technologie, ale kdo ví jak rychle to bude. Mimo NB s WiMax přicházejí i PDA s touto technologií. Jinak WiMax u nás je známá skoro tři roky, ale rozvoj se moc neděje.
@vloukota: Já jsem zase názoru, že je dobré, že notebook s WiMAX na trhu bude. Jelikož čím více bude zažízení, tím lépe/dříve se může technologie WiMAX prosadit. Pokud uživatelé prostě nebudou mít dostupné zařízení, nebudou mít zájem se přes WiMAX připojovat a poskytovatelé připojení nebudou mít zájem službu provozovat "pro nikoho".
@dr6se2: No to ano, nicméně momentálně si pořizovat zařízení s tak průměrnou konfigurací a akorat platit víc zato, že to umí technologii, kterou zde nemám šanci využít je buď pro technofily, kteří se snaží zakaždou cenu ukázat okolí že "mají něco senza" a liší se, nebo pro někoho, kdo si notebook kupuje podle toho, jestli je červený a nebo modrý.
@mugsat: Jistě v otm máte pravdu, ale prostě čím více a dříve se bude WiMAX rozšiřovat do koncových zařízení (notebooky), tím dříve a větší bude pokrytí sítí a technologie. A jak pro poskytovatele, tak pro koncové uživatele bude technologie levnější. Takže já říkám, ikdyž si notebook kvůli tomu nekoupím, je dobře, že tady je.
Odlišnost
Takže se asi shodneme na tom, že jediné, co ho odlišuje je ta WiMax, jinak naprosto běžná konfigurace. Předpokládám, že budou na trhu i externí adaptéry na WiMax, které umožní si notebook vybrat a provozovat to na jakémkoliv výkonově dostatečném HW. Pomyšlení, že by si to kvůli WiMax někdo koupil a ono to časem kleklo je dost blbé. Takhle by se zahodil adapter a za pár stovek koupil jiný, jelo by se dál. To je ale obecný problém integrovaných zařízení, ze kterých zpravidla nebývám nadšen.
Design
je zajimavy ale je to takovy prumer a v CR si to kupovat kvuli wimax nema cenu, snad cena bude nizka a vydrz baterii vysoka
@einstejn: Wimax je jediná věc, která ho činí zajímavým. Bohužel pro nás. Bylo by to ale krásné, kdyby se i u nás Wimax co nejrychleji chytil...
Grafiku proč?
proč lepší grafiku co byste sní na 13,3" displeji dělali??? a navíc by hned více žrala a vydávala teplo a tím pádem i vyšší hluk... tedy do takovýchto notebooku dávat lepší Gk je hloupost...
@Nosiris:
Aby si mohli pořádně zamachrovat :)
Ale vážně, třeba si ještě myslí, že notebooky jsou na hry to nejlepší :D
@hawkes: Určitě nejsou to nejlepší, ale někdo si třeba rád zahraje a nemusí kvůli tomu mít nabušenej desktop...