Všechny komentáře k článku:V roce 2013 projde internetem objem dat odpovídající zhruba 10 miliardám DVD
To mě nepřekvapuje.
Tohle se dalo čekat, kde jsou ty doby kdy měl někdo internet s připojením 1mbp/s a jaké jsou dneska průměrné, většina lidí si to najde samo na internetu a nebo si to téže i sám stáhne než aby se doprošoval druhého aby mu něco kupříkladu vypálil na CD či DVD. sám to znám co mám internet tak k nikomu pro nic nechodím a vše radši posíláme.
@Swamx: No já sem na 2mbps,ale tahla zpráva mě vcelku uklidnila,těd aspon vím že nebude konec světa v roce 2012 :-D
@Swamx: To máš můj obdiv, osobně narážím dost často na limity své 9Mbps linky.:-) Jen je celkem škoda, že jsou domácnosti ochuzovány o upload. Kdysi vznikla doměnka, že domácnosti nepotřebují posílat moc dat a ta bohužel přetrvává dodnes, synchronní připojení bývají víceméně výsadou firem.
@dohnalek.pavel: co ti brani se s providerem dohodnout na individualnich podminkach, ja se dohodl celkem snadno a misto puvodniho pripojeni pro rodinne masy kde jsou omezeni a plati se 350,- mesicne, jsem si dohodl "neomezene" pripojeni za 1000,- mesicne, nemam problem prijimat, ale ani odesilat i nekolik GB za hodinu a limitovanej jsem jen HW a linkou mezi mnou a tim kam odesilam nebo odnej prijimam data
@Shap: Ochota providera mi brání. Už tak jsem se s ním chtěl dohodnout na přidělení více IP adres ( teď mám pět veřejných, potřeboval bych jich víc ), a ani to neprošlo. Bohužel, dohotnou se můžeš s individuálními lidmi, resp. s malými firmičkami s pár lidmi, ale ne s velkou firmou s desítkami, možná stovkami zaměstnanců. Takové firmy požadavky jednotlivců neřeší.
@dohnalek.pavel: pokud potrebujes tolik IP, tak zrejme pro firmu a pak ti tedy nebrani nic aby jsi mel firemni taryfy a tam neni problem se dohodnout ani u obrich mezinarodnich spolecnosti s tisicovkama zamestnancu jako je treba GTS Novera
@Shap: :-) Bohužel máš chybné předpoklady, i doma může být zapotřebí více veřejných IP adres pro nejrůznější důvody ( např. snadný přístup z jiných PC v internetu ). Samozřejmě, dá se to řešit i bez vícera veřejných IP, ale kdyby byla možnost ty IP mít, není důvod, proč je nevyužít.Nicméně předpokládat něco, o čem zdaleka nemáš jistotu, a na základě toho pak něco tvrdit, je poměrně nesmyslné. Už jen třeba proto, že domácí připojení k internetu by nebylo možné provozovat ve firmě ( bylo by to proti smlouvě ).
@Shap: Několik fyzických ( notebooky, stolní PC, PDA ), mnoho virtuálních. Holt asi jsem jedna z těch domácností, co relativně velkou mírou přispívají ke zvýšení internetového provozu a kvůli kterým se v takovýchto článcích hází exabajty a zettabajty...:-)
@Swamx: To je ještě dobrý, teď dělám jako brigádu aktivní telemarketing (bohužel) a za těch 140 lidí, kterym denně zavolám tak 1-2x slyšim šustit modem vytáčeného spojení, tak to je fakt záhul :D
@beznick: Heh tak to bych vážne nechtěl.Mě ani nepřipadně že jsem ochuzen o upload,uploaduju něco kolem 2,5Mbps...
@Fioz: Já mám ve svém uploadu také čísla 2 a 5. Dá mi to dohromady 25kb/s :D Je to suprové uploadovat několik cca 300 MB videí na youtube xD Ten kdo má vytáčené internetové připojení ho má většinou zdarma s pevnou linkou a při rychlosti 64kb/s. Pokud takovému člověku zavoláte na pevnou linku, připojení k internetu se ztratí :D
Internet
no zatial to vyzera tak, ze internet ostatne stale dobrym byznisom
@davidisko: Samozřejmě, na internetu můžeš nabízet zboží nebo služby pro celý svět. Kamenné prodejny málokdy nabízejí produkty dál než za hranice města, ve kterém jsou. Už dávno platí, že firma, která není na internetu ( alespoň svou vlastní prezentací ), jako by nebyla.
Obsah internetu
Daruji celý obsah internetu nahraný na 100 miliardách DVD. Na čtyřech není porno.
@11jan.nemec11: trosku jsi to popletl, ve tvem podani to zni jako by porno nebylo jen na 4 DVD, a puvodni vtip je ale presne naopak, ze bez porna se celej internet vejde jen na smesny pocet DVD :) takze spise"Daruji celý obsah internetu nahraný na 100 miliardách DVD. Bez porna na čtyřech DVD."
@Shap: Řekl bych že je to to samé ,když napíše že jen na čtyřech DVD není porno a na zbytku jo. Ale bylo by to smutný kdyby jen na čtyřech. To bych prohlížení internetu mohl říkat honění a ne brouzdání či surfování :o)) Ikdyž tak tomu taky neříkám ...ani vlastně nevím jak to dnes nazvat.
Exa zetta
Může mi někdo vysvětlit tyhle sci-fi jednotky? Stačí mi jak jdou po sobě po tera a peta.
@Ady123: http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99edpona_soustavy_SI Exa ( zetta ) je 1000x ( 1000000x ) peta.
@sonny21: ty jo to jsem ani nevěděl že je toliky jednotek.Jen aby stačily do roku 2013 aby ještě nepřibyli lol.
Docela množství
no, tak to je už celkem dost DVD