Všechny komentáře k článku:Vědci vynalezli první 3D procesor

Uz brzy..?

Dle meho skromneho nazoru do 10 let toto bude dostupne na trhu(mozna jako vystrelek, mozna uz jako naprosty standard).Pokud to nebude brzdit nejaky problem, nebo nekompatibilita s x86 ci jine problemy, tak si myslim ze toto bude druha varianta koupi procesoru, a napriklad pro notebooky to bude daleko vyhodnejsi.Podle me by jedno jadro s dvema vrstvami melo zrat eventuelne mene, nez dvoujadro s jednou vrstvou. Ale je to jen odhad a spekulace.Dve vrstvy na sobe maji eventuelne topit 2x tolik, nicmene technologie maji tak rychlou evoluci, ze intel nebo amd vynaleznou kopu technologii, ktere se s timto velice hrave vyporadaji a co se tyce toho, ze by procesor vypadal jako krychle, tak z toho strach nemam, myslim si ze vyska takoveho procesoru vzroste maximalne o 1, mozna 2 milimetry(a to jeste kdyz to hodne prezenu, pokud by tam pozdeji bylo treba tech 32 a vice vrstev). (jen muj nazor) Protoze kdybyste meli procesor ve tvaru krychle (to si snad nedovedu predstavit), tak byste snad potrebovali i 3d chladic, ktery by tu kostku obklopoval.Pokud to intel shleda jako dobry napad (vrstvy na procesoru)- koupi to, zanedlouho potom se to dostane do ruk amd (mozna to bude naopak ) a zacne zavod, kdo namlati vice vrstev do jejich xjadroveho procesoru.To potom nebudeme mluvit jen o poctu jadrech, l1 , l2 (u phenomu , xeonu atd...i o L3)ale o poctu vrstev.Bude to zajimave, nicmene kdyz uz ted vyvinul intel 80jadrovy procesor (s ibm, pokud se nemylim) tak neni problem, aby vyvinuli treba 4vrstvovy procesor s jednim jadrem a pote tuto technologii zkusili na vice jadrech.S chlazenim doufejme nebude problem a budou nam stacit stejne chladice jako jsou ty dnesni, nebo urcite intel a amd tuto technologii standardizuji (pozdeji)pro desktopy, takze to bude jeste doladeno a vyreseno co se tyce topeni.Poznamka. od 64 jader a vice vykon klesa, intel to vysvetluje jako na kuchyni, ve ktere se pohybuje prilis mnoho kucharu, zkratka uz se tam mota prilis moc lidi a to se podepisuje na snizene vykonnosti cele kuchyne, protoze se tvori ,,fronta". Podle me to bude jen nejaky problem, ktery lze urcite vyresit a mozna se dockame v delsi budoucnosti i 256 jadrovych procesoru atd... Ale v pristich dvou letech radeji mozna ctyrech bych videl prichod 8 jader, 16jader (jejich hybridu - treba 12,10jadra, 11...jadra apod...) a nakonec prijdou 24 a 32 jadra. 32Jadro bych videl v pristich zhruba 5letech jako novinku. Pokud je dnes mozne mit 16procesorove(fyzicke) systemy, tak nebude v budoucnu problem s 16jadry atd... Ikdyz si asi reknete, to se mu to mluvi co?Proto bych uvital, abyste nekritizovali to co jsem zde vyrkl, ale dali najevo svuj nazor, ktery by bud jen potvrdil ten muj, anebo by se pokusil nastinit jejich predstavu. Vezmete prosim v potaz, ze tohleto je jen ma cista spekulace.Dekuji

Možnosti
1 reakce
poslední 19. 9. 2008 13:38

Jako jeden z mála dlouhých přízpěvků co má smysl čist. Zajímavé odhady, viděl bych to asi podobně. Asi se dostaneme tak jak to předpovídal jeden komunistický seriál s procesorem ve tvaru krychle (CML) ;)