Všechny komentáře k článku:Vědci vynalezli první 3D procesor

Výkon

Tak zatím to žádný převratný výkon nepřinese, 1,4GHz jsme tu měli už dávno. Rozhodně je tu ale velký potenciál který lze využít, osobně si myslím že tahle technologie by se mohla začít používat v osobních počítačích do několika let. Je totiž vidět že zvyšování frekvence už není takové jako ještě několik let zpátky, proto se začali přidávat jádra - zde je ale problém s paralelizací úloh a tak výkon tolik neroste. 3D procesory by mohli opět otevřít novou cestu k navyšování výkonu procesorů.

Možnosti
1 reakce
poslední 12. 12. 2008 15:21

No když pominu extrémní overclockery tak ona se ta frekvence taky už několik let nezvyšuje vpodstatě. Na třech GHz běželo už Pentium IV pár let zpátky.