Všechny komentáře k článku:VIDEO: Crashtest Olympus uvedl nový fotoaparát řady [mju:]

Jméno přístroje

Já teda nevím jestli se od dob mé školní docházky něco nezměnilo, ale to písmeno se snad vždycky četlo "mí"?

Možnosti
9 reakcí
poslední 25. 1. 2009 23:50

Musím souhlasit, stále chodím do školy a stále se to písmeno čte [mí]

 

takhle to čtou angličani

 

@DAVID SOJKA: Zajímavý je, že například v USA se tyhle foťáky neprodávají jako mjůůůů ale jako řada Stylus.

 

nevim jak za tvoji doby ale tento znak "µ" je mikro.
Ono rady mensi jak 0 jsou mili, mikro, nano, piko, ato
nad 0 je to kilo,mega,giga,teraAle je jedno jestli se to cte jako mi nebo mikro hlavne ze se vi o jakou jednotku jde

 

@psindel: Myslíte, že písměno "M" se čte "mega" a "m" se čte "mili"?

 

@//R: V tom mas pravdu, velke M je mega a male m je mili

 

@psindel: Tento znak, je písmeno řecké abecedy, u nás se správně čte jako [mý] v angličtině [mjů]. Používá se jako označení velikosti zákládních jednotek např. µA - mikroamper, µm - mikrometr atd...

 

@chares: jediná rozumna odpověď je od charese

 

@psychopat: A i po té tvé odpovědi zůstala chares-ova nepřekonána ;)