Všechny komentáře k článku:VIDEO: Crashtest Olympus uvedl nový fotoaparát řady [mju:]
Jméno přístroje
Já teda nevím jestli se od dob mé školní docházky něco nezměnilo, ale to písmeno se snad vždycky četlo "mí"?
Musím souhlasit, stále chodím do školy a stále se to písmeno čte [mí]
takhle to čtou angličani
@DAVID SOJKA: Zajímavý je, že například v USA se tyhle foťáky neprodávají jako mjůůůů ale jako řada Stylus.
nevim jak za tvoji doby ale tento znak "µ" je mikro.
Ono rady mensi jak 0 jsou mili, mikro, nano, piko, ato
nad 0 je to kilo,mega,giga,teraAle je jedno jestli se to cte jako mi nebo mikro hlavne ze se vi o jakou jednotku jde
@psindel: Tento znak, je písmeno řecké abecedy, u nás se správně čte jako [mý] v angličtině [mjů]. Používá se jako označení velikosti zákládních jednotek např. µA - mikroamper, µm - mikrometr atd...