Všechny komentáře k článku:VIDEO: Myš Microsoft Arc - elegance sbalená na cesty
Bezdrátové myši
I když mám notebook používám drátovou myš kterou sem k němu dostal. Zajímalo by mě kolik bude ten desing od MS stát:) protože malou myš k notesu vetsina lidi nepotrebuje. A doma má na práci normální myš, ne?
@Absurditus: Koukám,že MS začíná dělat do všech možných odvětví IT. Nejdřív blue track,teď tady máme další myš. A spousta dalších periferií. Asi pochopily,že aby firma dnes uspěla musí být víceúčelová. Dneska je přeci všechno víceúčelové,ne? :)
@Absurditus: Cena už v czc obchodu je - 1 226,- Kč. Taky mi to připadá jako trochu zbytečné, ale pěkná je. Já neriskuju s dočista bezdrátovou myší, ten drát připojenej k počítači rozhodně zajišťuje to, abych jí někam nezaložila a už nikdy nenašla. A kdo má děti, tak může potvrdit, že v odpadkovém koši se čas od času najdou tak zajímavé věci....
@Aggata: nekdo ma rad takovy netypicky veci jako je tahle mys. je to desinove hodne zajimava mys. mit nazbyt 1200 tak bych si ji i koupil k notebooku jako doplnek.
@einstejn: Mně se na pohled taky opravdu moc líbí, ale ztratila bych jí fakt hodně rychle. Možná bych jí za čas našla v krabici z hračkama v tom lepším případě.....
@Absurditus: mě osobně se tato myš vůbec nelíbí :/ nejde o to že je od MS, ale designově. Je to ale jen můj názor
Co když dojdou baterky ?
Vždycky jsem měl drátovou myš, poslední dobou mě ale dráty doma už lezou na nervy, tak přemýšlím o bezdrátové.
Nehraji hry, PC mám čistě na práci. Office, Internet, účto apod...Tak mě napadlo, co když mi v bezdrátové myši dojdou beterky ?
Je fajn mít komfort bez kabelů, ale když budu potřebovat pracovat, a dojde šťáva, tak jak se to potom řeší ? Budu muset tuškové baterky 15 hodin dobíjet a mezi tím nic, nebo se dobíjí nějak samy v myši ?To je jediné co mě od bezdrátových myší odrazuje. U drátové mám jistotu, že bude pracovat pořád, protože jí napájí PC.
@Michall Nedoma: Bezdrátová myš je strašně pohodlná a klávesnice taky. Ta, co mám doma (nějakej Umax, nic extra...), má nabíječku v sobě. Takže když už začne vynechávat, připojí se přes adaptér do zásuvky a chvíli se tváří jako drátová (pokud je zásuvka v dosahu). A možnosti jsou i jiný různý - nabíjecí dok, nabíjení z USB...
@Michall Nedoma: Já osobně mám u ntb myš od Logitechu - VX nano. Baterie v ní mám už dobrý půlrok a jsem cca na 60%. Myška jede cca 5-6 hodin denně. Tak kdyby jsi chtěl,tak jí můžu jen doporučit.
@Vladimir Pesta:
Přesně tak, baterky vydrží v dnešních myškách docela dlouho.
Mám asi 4 roky starou MSIE 4.0 wireless a na dvě AA baterky vydrží 6 měsíců. U MSIE je i možnost jednu baterku vyndat, pak myš vydrží 3 měsíce, překvapivě:). Já momentálně používám nabíjecí, mám jich na stole asi 10, takže už to nějak neměřím, když dojde, odložím ji a dám tam jinou. Je fakt, že pro bezdrátovou myš se vyplatí mít po ruce vždy další baterii..
Tenkrát když jsem ještě hrál Unreal Tournament 2004, a uprostřed zápasu mi došla baterie tak to příjemné nebylo :-))
Ale většinou vám to software oznámí dopředu, že baterie je slabší a měla by se vyměnit.
@Michall Nedoma: To jak zase používám Logitech LX8 Cordless Laser Mouse + klávesnice Logitech Desktop Wave a vy myši mi vydržely baterky cca 7 měsíců, pokud už jsou slabé, tak začne blikat červená dioda, ale jede tak týden, dva :-) takže je dost času pak koupit nové baterky ;-) Klávesnice fachčí už rok na dvě duracellky..no prostě paráda :-)
@Michall Nedoma:
Hele s baterkami se nemusíš vůbec obávat... mám Logitech V470 (vřele doporučuji) a baterie mi vydrží při celodenním požívání okolo půl roku... Nejjednodušší je, mit ale vždy sadu dvou tužkových baterií při sobě, pak jen vyměníš a funguješ dál...
Určitě pokud mohu doporučit, tak myši od Logitechu jsou vynikající a ten komfort proti drátovým je neporovnatelný...
@efrankie: pokud se do mysi davaji jine nez tuzkove tak bych bral tu, ktera se muze nabijet za provozu. jinak bezdrat je supe vec. logitech je kvalitni firma vyrabejici luxusni mysi za priznivou cenu.
@Michall Nedoma: Díky všem za rady, já se bál že vydrží třeba 40 hodin a pak baterky dojdou. Když vidím jak dlouho někomu vydrží na jedno nabití tak jen koukám :)Favorita už mám Microsoft Explorer Mini Mouse http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59243 , která se mi líbí, je malá (mám malou ruku) a podle toho co jsem četl na internetu velice kvalitní.
@Michall Nedoma: Přítelkyni jsem koupil Logitech 550 Nano používá ho denně už cca 4 měsíce a baterky pořád hlásí plný stav. Co to znamená nevím, ale každopádně je spotřeba zanedbatelná.
Kulička vs. optika - ??? to snad ne :)
Opravdu si myslíte, že v roce 2009 je potřeba ke článku o nových super futuristických laserových bezdrátových myších psát něco o výhodě optického smímače oproti mechanickému a k čemu slouží rolovací kolečko? Věty: "Díky bezdotykovému snímání pohybu nabízí myš mnohem vyšší míru komfortu oproti dříve používané mechanické kuličce. Rolovací kolečko zase umožňuje pohodlně listovat dokumenty a internetovými stránkami bez zbytečného zdržování se s rolovací lištou na okraji obrazovky." mi přijdou naprosto neúčelné a zcela zbytečné.
Ještě byste mohli napsat o super nových a moderních CD-ROM discích, které mají spoustu výhod oproti 3,5" disketám, nebo že LCD displeje mají menší rozměry, než CRT obrazovky. :D
@Majkl/HNS/: jn, tudle recenzi si taky dokážu vycucat z prstu během deseti minut... ale tak snad neni tak zle, ono opravdu mainstreamová populace je někde jinde a spousta lidí je ještě zvyklá i na používání starý myši s kuličkou(třeba v práci)... jo a už jste slyšeli o tom hypermodernim benzinovym motoru? :)
@Majkl/HNS/:
V dnešní době se už kuličkové myši snad nedají ani koupit(neberu bazary).
Sice ve škole(VŠB) máme ještě pár učeben kde jsou ale to jsou poslední zbytky a práce s nimi je strašná
Smích?
Je hezké, že je to zde "horká" novinka, ale na ***** už jí mají něco přes měsíc.
http://www.***** cz/mys-microsoft-arc-mouse-d100663.htm
Ať žije smích.
@greslik:
Taky se směju, ale tobě.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62470
Ono jde totiž o červenou verzi, která je nová a o které nemají v obchodě na který tak vehementně odkazuješ ani potuchy ;).Jestli hledáš černou http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59245, tak tu tady měli taky o měsíc dřív a ještě o kilo levněji.Ať žije smích.
BlueTooth verze
Jsem zvedav, jestli bude od mysi existovat i BlueTooth verze. Mam mysi od MS celkem rad, nicmene fakt, ze jich znacna cast potrebuje vlastni vysilac, ktery by mi okupoval zbytecne USB port mne od nich zatim odrazuje. Design a napad teto mysky jsou ale super.
@logout128: Přesně tak, BT myš! všechny ty dongly stejně jenom překážejí a je jen otázkou času, než se o něj někdo špatně opře.
Video
Co říkáte na to video. Jako horší recenzi sem nezažil, ty jeji přihlouplé keci jestě snesu, hlavně pasáž ke tvrdí že přijde brzy další recenze. Kdyby aspoň byla schopná tu mis ukázat na tom videu a ne ji neustále chcovávat před kamerou. Fakt nechápu kčemu to jako bylo...
@Mystiq: Díky za upozornění, normálně bych to přeskočil, a přišel bych o ten "zážitek". Vypadá to, že si to video neprohlédli ani v CzC, jinak nechápu, proč ho sem dali.
Konkurence přidávaná k NB HP
Viděl jsem podobnou BT myšku do PCIMCIA slotu. Přišla mi podstatně praktičtější. Šla ulně zasunout do slotu, ze kterého byla zárověň napájena, ale samozřejně, že to bylo zase na úkor ergonomie.
To je opičárna...:-)
Jee...to zase microsoft něco vymyslel... k čemu takovýhle opičárny...pochybuju, že je to nějakextra luxusní nebo pohodlný..a je za docela vysokou cenu...zase módní úlet?...:-)