Všechny komentáře k článku:VIDEO: Nový CPU chladič od Thermaltake
Vodní chlazení
Zdravím, uvažuji o vodním chlazení svého pc.Chtěl bych s ním chladit procesor Intel Core 2 Quad Q9650 a grafiku Ati 4870X2, možná časem i dvě v crossfire.Moc pěněz na rozhazování zrovna nemám, ale když už tak už bych chtěl opravdu něco pořádného, třeba i za pár let, až budu měnit celé PC, tak abych to mohl strčit i do dalšího.Nemohli by jste mi poradit opravdu nějakého kvalitního vodníka ?Jo jinak k tématu, i já jsem doposut používal klasické chlazení vzduchem a tento chladič vypadá opravdu pěkně, ale nevim, všichni lidé, které znám mají case pěkně někde pod stolem a to jestli jim chladič svítí nebo ne je jim vcelku jedno.Myslím, že dost lidí by více ocenilo, kdyby chladič(nebo jiná vnitřní část PC) neměla nějak zajímavý tvar a třeba nesvítila, ale hlavně, aby se tak ušetřilo na ceně....
já jsem si vodníka udělal z topení z avie vejdou se tam akorát dva ventilátory 120 mm,běží na 6v adapter,čerpadlo jsem koupil v bauhausu ,je to do zahradních bazénů 600L/hod ,stojí asi 600,-.Nádoba je z obalu 50ks CD,postavené naopak,vnitřní sloupek odřezaný a díra použitá na výtlak čerpadla.zpátečka je u okraje.Blok CPU je s fitinky se šroubením.stojí asi 500,-.S GK je to horší,nestačí chladit GPU a ramky,ale i PCB (deska).Skoušel jsem vyrobit chladič a je to docela v pasti...Doporučuji použít orig.fulcover,ten stojí asi 2500.koupil jsem ATI 3870 s pasív. chlazením a ofukuji to zboku 120 mm vent.na 5V.Teplota do 50"C na mírně přetaktované GK.Provozuji AMD Opteron 165 1800 Mhz taktnutý na 2600 Mhz.Teplota do 45"C.Celý vodník mě vyšel na 1500,-,ale pokud chcete kvalitního vodníka počítejte se sumou okolo 5-7000.
@LQA: Ja jsem si vodnika poskladal sam.vodni bloky jsem kupoval nevyrabel jsem je.Mam velky radiator 42x39 cm stal me cca 4500 kc pak blok na cpu cca 1000 GPU cca 1100 GF 8800 ultra blok chladi i pameni pak cerpadlo cca 2600kc max 1500 L/h 5 stupnu rychlosti expanska na odvzdusneni a zasoba kapaliny cca 1500 + hadicky fitinky teplotni cidlo 500-800 kc pak jsem si dokoupil 2x velky 250 mm ventilator ktery jsem umistil na radiator cena cca 1000 kc za oba takze cena neco kolem 12 000 kc teplotu vody mam v klidu 32 C na minimalnich otackach ventilatoru pri zatezi nekolikahodinovem hrani je teplota vody max 41 C jinak teplota komonent CPU A GPU nepresahne 50 C.
@djthrall:
Na to že máš jen jednu grafiku a procesor
to máš v celku předimenzované.
Já mám radiátor Mora-2,chladím s tím dvoujádro,2 Geforce 8800GTX
no a celou základní desku a nezdá se mi ani zdaleka že by jim
docházel dech.
@JaAles: Vsak nikde netvrdim ze to chlazeni nestaci ba naopak staci mam zakladni desku na 2 graficky karty takze kdys bude potreba tak pripojim dalsi,a chladit zakladni desku se mi nechce protoze chladit nosfery je pekne drahej spas.po vymeny desky musis kupovat zas jiny blocky cos u procesoru nemusim je univerzalni na vsechny patice.
@djthrall:
Když máš na radiátor za 4500Kč to ti je líto dát pár stovek
za bloky pro mosfety?!
Jinak s těmi bloky pro MB to neni zas tak docela pravda,rozteče děr jsou
v celku univerzální a rozhodně pak není problém je upravit aby šli na
jiný typ desky.
Žádné velké rozdíly tam nejsou,stačí si jen stáhnout nějaký
oficiální seznam podporovaných bloků pro desky od výrobce.
A i kdyby,tak stačí jen zafrézovat díry,to je to nejmenší.