Všechny komentáře k článku:Windows Vista: až 35% uživatelů přechází na Windows XP
XP vs Vista
Osobne jsem koupil notebook s Vistama protoze s XP se neprodava. Zkusil jsem je pouzivat dva tydny, ale bohuzel me velice zklamaly. Vse co jsem potreboval bylo nekde jinde, to co jsem chtel tak nefungovalo jak melo. Notas mi bootoval skoro 4 minuty, na baterku vydrzel slabou hodku a deset minut. Downgrade byl pro me jasny. Ted mam XP, vse je tam kde byt podle logiky ma, notas mi nabehne pod minutu a pul, na baterku jedu lehce pod dve hodiny. Pro me je to krok kteryho nelituju.
no jesi si noutas vypinal primo rezimem Vypnout tak se nedivim ze mu vsechno trva tak dlouho, u noutasu je mnohem lepsi vyuzivat Hibernaci, najeti Windows pak trva cca 30-35 sekund a nabeh do Hibernace cca 20 sekundna noutasu HP2710p kde mam momentalne 1GB pameti a 4200ot. HDD me z hibernace obnoveni systemu trva kompletni asi cca tech 30 sekund a mam Win Visat Business 32b
@Urizriel:
tak se koukni, je to natocene a nafocene na mobilu pac kameru momentalne nemam, takze snad nebude vadit kvalita, da se tam i odpocitat jak zhruba rtva start toho noutasu, a Hibernace ma i vyhodu ze ikdys se vynda baterie, tak Win nabehnou tak jak je uzivatel zahibernuje, vpodstate Win nabyhaj z nejakeho souboru a presne vedej co ma bejt spustene a co ne a tedy se nezdrzujou tim nacitanim vseho pri zapinani z "vypnuteho" stavu, mas tam i fotku s detailem na stav pameti v okamziku kdy je v pameti nactena i prace v Photoshopu na DVD obalu na hre ktera ted nekdy prijde natrh a ten ma velikost asi 150MB, i s 1GB ram me porad zbejva asi 200MB volnejch k jinejm cinnostem, staci si proste jen vypnout Aero nastavenim klasickeho vhledu a hnedle se na Vistach uvolni asi 350mb :)foto - http://www.bananateam.com/ntb/ntb.htm
video - http://www.bananateam.com/ntb/MOV00002.3gp - mel by to prehrat Quicktime, a jeste jednou se omlouvam za kvalitu, holt je to tocene a focene telefonem
@Shap: jeste doplnim ze komplet pripravene Visty pro moji potrebu prace s Photoshopem a XnView me spolecne s Vistama zabira v pameti presne 506mb, tedy mam porad nejakych 500mb pripraveno pro mou potrebu, a kazdej nactenej soubor v Photoshopu z pameti ukousne priblizne 120% sve velikosti, teakze pokud ma soubor 100mb, tak z pameti veme asi 120mb, takze teoreticky muzu s tim 1GB ramky pracovat as se soubory o velikosti okolo 350-360mb a to us sou opravdu hooodne velike fotky nebo rendryjo a nesmim zapomenout ze z tech 506mb jeste neco patri i grafice, tedy Visty pokud nemaj zaple multimedialni blbustky si berou mozna tak 250mb
@Urizriel: Tak to pozor, rozběh jsem testovací Visty na 512MB RAM, a jely plynule. Prevda, byly v nich jen Winamp, Office 2007, Total Commander a pár dalších programů, ale bežely. Samozřejmě, člověk si počkal pár vteřin, ale nic se nekousalo.
@Shap: Ano pouzival jsem uplne vypnuti protoze pri prechodu do uspornyho rezimu nebo rezimu spanku jsem se uz nebyl schopen se zalogovat. Visty proste dost casto odmitaly moje heslo a vzali ho az po restartu. S XP jsem jeste tenhle problem nikdy nemel za celou tu dobu co je mam.
@K7N2: no to bude mozna tim uspornym rezimem nebo spankem, ja pouzivam prave proto hibernaci, kde se noutas uplne vypne, ovsem pri startu nestartuje klasicky odznova, ale pouzije soubor ve kterem ma ulozeno co a jak spustit a nezdrzovat se takovejma vecma jako skoumani jesi spustit nebo nespustit aero, jesi spustit nebo nespustit programy v nabydkach primeho spusteni a podobneproste vsechno je jen v uzivateli jak si umi OS prospusobit, Vista se da ocesat na stejnou uroven jako XP behem par minut
@Shap:
rezim spanku aspon je :
ulozi se obsah ramky na disk
komp se komplet vypne
po nastartovani se obnovi obsah ramky z disku zpatky
zalogujes se zpet a muzes pracovat presne tak jak jsi prestal.
tzn predpokladam ze hibernace je uplne to same, jen tomu kazdy rikame jinak. A to ze to neakceptuje spravne heslo je podle me zavazny problem.
@K7N2: ne neni, u rezimu spanek kdys vyndas baterku tak us ti nic spet nenabehne a vyn startujou znova, pac pri tomto rezimu zustavaji data v ram a je potreba to necim napajet, u hibernace prave uklada na HDD do souboru a vse se vypina, pri startu ale prvne alokuje danej soubor a namisto noveho plneho spusteni se pusti presne tak jak si to vypl, video s probuzenim z hibernace sem zde us postnul, a je nanem i videt ze predtim nes noutas zapnu tak donej zacvaknu i baterii
Tak to si musel mit nainstalovane nejake blbe ovladace. Ja mam Visty bussines 32bit a na baterky mi jede notas pres 3 hodiny(nemam zaply super usporny profil)
Jinak notebook mam Acer, T9300(2x2,5GHz,45nm) 2 GB RAM, GF 8600M GT
@psindel: Drivery original HP. Bylo to soucast notasu, vsechno uz tam bylo predinstalovany. Vyrobce sam udaval max 2h10min. Takze 1h57 na XP je v pohode z meho pohledu.