Všechny komentáře k článku:Z aplikací Microsoft Office jsou v Česku nejznámější Word a Excel

Průzkum trhu

"Průzkumy trhu ukazují, že kancelářský software Microsoft Office je instalován na přibližně 86 % všech domácích počítačů, což dokazuje jeho stále rostoucí oblibu." to by mě zajímalo jestli je těch 86% legálních:D
používám Office, ale chápu že pro někoho kdo napíše sem tam něco ve Wordu a nějakou tu tabulku v Excelu nechce vyhazovat "přinejlepším" 1700 Kč za Office a radši si stáhne zdarma OpenOffice, které má skoro ty samé funkce...

Možnosti
13 reakcí
poslední 2. 2. 2009 21:22

V domacnostech bude asi vice nelegalniho softwaru ale v kancelarich,... budou urcite originalni

 

@psindel: Určitě? :o) kdybych neapeloval na zaměstnavatele, že musí zakoupit licence, chtěl by po mě abych mu Office nainstaloval nelegálně, což jsem samozřejmě odmítl.

 

@+Nikitk@+: Samozrejme ze v nekterych firmach muze byt software nainstalovan nelegalne ale zato muzou dostat pekne tucnou pokutu

 

@psindel: můžou... ale z vlastní zkušenosti, v menších firmičkách je warezu až to bolí... nechci být konkrétní, ale Windows když už, tak OEM (ok) a 50% ilegal a u softwaru (a hlavně MS Officů) tak 80-90% ilegal. Ale jak kde...

 

@PAN_DAN: Ono je na druhou stranu malá pravděpodobnost, že do firmy zavítá softwarová policie a nadělá tam rozruch(pokud někdo samozřejmě nic neoznámí) tak se moc menší podnikatelé o legalitu svého softwaru nebojí...

 

@psindel: no ja mam legalny a doma

 

@nanina11: Parada, ted uz staci sehnat jen 119 999 majitelu licenci a seznam je uplny :D

 

@psindel: Tak v domácnostech na tebe příjdou s menší pravděpodobností než-li v kancelářích a pak by jse jim to nevyplatilo místo tučné pokuty koupí raději legální Office.

 

@psindel: No a pokud si vezmete takovu radnici, nedej bože pak krajský úřad... Tam je počítačů a všecko s Officema.

 

@Vojtěch Veleba: No pokud jste se o to někdy zajímal, obce a ostatní úřady mají většinou PC od firmy ***** kde jsou již Win a Office nainstalovány

 

"přinejlepším" 1700kč? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42748 presne 1333 a na tri pocitace najednou ;)

 

Já využil edice pro domácnosti a studenty, Word, Excel, Powerpoint a OneNote za asi 1200Kč a na 3 PC.
A Powerpoint osobně moc nevyužívám, nemám čas dělat nějaké prezentace, ale OneNote používám ke studiu a je to great nástroj, na psaní poznámek fakt ideální.

 

@verxes: Jsem na tom úplně stejně, využil jsem taky tuto akci.2007ičky pro studenty jsou celkem super, akorát mi v nich chybí outlook.