Všechny komentáře k článku:Závislost na on-line hrách: umíte se bránit?

Jednou...

Musím uznat, že tenhle článek je zajímavý. Týkal se kdysi i mě. Opravdu člověk, který hraje mmorpg ztrácí pojem o čase, přestává žít reálný život, vím že to zní divně, ale je to tak. Představte si že ráno vstanete ( do školy ) přijdete, a už se těšíte, jak se opět vrátíte do jiného světa. Není vůbec vyjímkou situace, kdy ráno vypínáte laptop, balíte ho do tašky, dete se ospršit a vyrážíte do školy. Někteří lidé se tomu oddají tak, že už je návrat do normálního života velice složitý. Mě osobně třeba pomohl vztah s mou přítelkyní... Přestal jsem řešit svět online, začal žít normálně... Doufám a přál bych lidem kteří toto hrají, aby se jim to taktéž podařilo. 3roky již nehraji a přestalo mi to chybět...

Možnosti
18 reakcí
poslední 7. 11. 2008 16:14

Ani nemluvte,sám jsem si tím prošel ještě u Ultimy online a Everquestu.Virtuální svět byl v té době pro mě mnohem zajímavější a pestřejší než ten reálný.Klasická závislost.Dneska už on-line hry nehraji,ale nikdy jsem těch let strávených u počítače nelitoval a i dnes si vzpomenu na svou parádní kovařinu a první questy v Ultimě...

 

@reunion: Bohužel ultimou jsem si prošel taktéž stejně jako vy... A dalo to práci se toho zbavit... Ale určitě to za tu námahu stojí.

 

@reunion: Nejlepsi lek je dostat od zivota (nebo nekoho :) poradne pres drzku. Tyhle zavislosti vznikaji tim ze clovek nema problemy ani ambice a nechce se mu nic resit - v dnesnim svete bezna vec.Taky travim u pocitace spoustu casu a kdyz prisly problemy na VS tak jsem na to 3 mesice nesah. Kdyz se z toho nemuzete vymanit, dejte se do armady nebo si poridte dite :) ono se to uz vykouri z hlavy.

 
Ověřený GEEK - level 3

@falewick2: Nevím jestli sebe můžu počítat mezi naprosté závisláky (ale jo můžu :-). Hraji celkem pravidelně už 17 let. Rozhodně bych ale neřekl, že těch 17 let nepřineslo nic dobrého, za dobu hraní jsem získal téměř encyklopedické znalosti z oboru her :-), naučil sem se pokročile pracovat s každým aktuálním systémem (pro šťoury i s linuxem :-), časem sem se začal rejpat v počítači nejen softwarově, ale začal jsem počítače rozebírat a následně i navrhovat a stavět první sestavy, vysokou školu jsem úspěšně dokončil atd.
Hraní her nemusí být jenom problém a hrozba závislosti, ale i rozjezd a hnací pohon k tomu naučit se něčemu novému. Je to příliš individuální problematika a nedá se obecně říct, že počítačové hry jsou zlo a problém dnešní doby.

 

@BERNADIC: Jo jo taky souhlasim! v nějakých věcech je to užitečné ale častěji je to závyslost a ztráta okolního světa... každý to má individuální ale fakt je, dávat na to pozor...

 

@BERNADIC: Joooo :) Souhlasím! Taky hraju PC hry, ale už jenom omezeně přes sobotu a neděli. To.. jak píšeš:"Hraní her nemusí být jenom problém a hrozba závislosti, ale i rozjezd a hnací pohon k tomu naučit se něčemu novému"je perfektní :) Já se díky hraní PC her naučil vyždímat z PC úplné maximum. tj. od HW, Biosu, FirmWare, OS, SW :)Si pamatuji, jak jsme skládali na střední škole PC - každý si složil svoje... a na mém jediném PC se nesekal Counter-Strike 1.6 (a to byla na desce integrovaná GF) :) hehehe a to bylo asi cca 20 úplně stejných PC a na ostatních se sekal :)To bylo v době, kdy začínaly AMD semprony a MB špatně detekovala CPU, protože měla starý BIOS - mnozí si CPU ani nedokázali nastavit v BIOSu.. natož BIOS updatovat :) a pak se rozčilovali, že se jim seká CS 1.6 a sváděli to na slabé PC.. lamky :)Další háček byl v tom, že mnozí nedokázali ani nainstalovat všechny správné ovladače atd. :) pak pařili CS 1.6 přes "software" místo přes "DirectX" nebo "OpenGL" :) a přes "soft" to je děsná slide show = sekačka.a učitel? Si myslel, že když nám dá omezený přístup.. a nebudem moci kopírovat/instalovat na WinXP... tak nebudem moci nainstalovat CS a pařit :)Omyl... stačilo při restartu zmáčknout F8 a ejhle... ono... učitel zapomněl zaheslovat i Admina :) tak nazdar... hned sem si povolil všechny práva a CS1.6 už sem chrlil na ostatní PC :)Toť moje veselá historka ze střední a hraní CS1.6 :)Díky snaze honit se za vyšším Frame ratem (FPS) ve hrách.. sem se naučil vyždímat docela dost z mého sraršího Athlona :)

 

@falewick2: Armáda to z tebe nedostane, spíš na tobě zanechá trauma, jako škola je mnohem náročnější než ostatní SŠ/VŠ. A dítě hraní nebrání, takže též nedoporučuju. Nejlepší je prostě nebejt blbej a srovnat si v hlavě priority. Jako forma relaxu je hraní dobré, ale přiměřeně...

 

Ja pres pul roku ujizdel na obycejnem Travianu. Hral jsem ctyri servery najednou. A pak jsem to zabalil a jsem tomu do dneska rad.Kdyz si neco zahraji, tak jedine to, co se da ulozit a vratit se k tomu nekdy jindy.

 

@Prtik: PC už mám dlouho, dříve jen takové singleplayery atd, ale pak přišel zlom a už jen mulťák, on-line atd držim se tak na průměrně 3-4 hrách co jedu po netu, a občas nějakej ten singl pro odreagování ale poslední 2-2,5 roku už trávim skoro 60% na pc tvořením v PS a jiných grafických aplikacích, jakožto skoro 20ti letého člověka u mě hry už přirozene upadají, a nikdy bych neřekl, že tu dobu prosezenou u PC nych nahradil nečim jiným, vždy to bylo originální a nic lepšího bych ani nechtěl. Naopak jsem rád že jsem ten čas takhle strávil, skrz to jsem se dostal i do jiných pc periferií než jen hry

 

@Prtik: Travian mě taky chytil, pak přišly problémy a nebyl čas, tak jsem zrušil účet, ale jakmile to přešlo, založil jsem nový, ten jsem po několika měsících předal a stejně mi to vydrželo týdan a založil jsem další. Ta závislost vzniká celkem snadno.

 

@Prtik: :D promiň, ale nechápu jak někdo mohl ujet na travianu :D já teda zas ujel 2roky na WOW na ofíku byl jsem uplnej závislák o vysokou jsem flákal díky tomu a jsem rád že jsem s tím skoncoval a teť mám od této závislácké hře klid teť jsi párkrát někoho střelím v COD4,5 a stačí mi to :)

 

U mně proběh "detox" na hrách stejně jako u Vás, první impuls dala přítelkyně. Teď je moje jediná starost stavba domu svépomocí a jediná věc která se dotýká her jsou deskové hry :)

 

@cert4u: to jo, ja hraju on-line, a někdy mě to štve že u toho sedim, ale když je hezky jdu raději ven , ale jinak..:D

 

@Skulls: met holku tak u toho zarucene tak dlouho nesedis..s hokou se to neda...takze rada jak se vyhnout zavisloti nekoho si najit...

 

@zavos: No co s holkou po sexu si můžeš jít klidně hrát..Ona totiž byla "závislá" i moje holka...:D

 

tjn Ja flakam střední ikdyž na to mám mozek nevydrzim se ucit víc než hoďku no spis pulhodku denne. sice nejsem zavisyk na mp hrach ikyz cs 1.6 mi vydzel dlouho i cod4 kde sem se snazil vytunit vsecky zbane abych pak mel zlatou barvu. jinak hraju co zrovna jede takze ted treba FC2. do HW investuju nechutne penize, uz si rikam kdy to zabalim, ted sem si koupil vodarku to se hodi vic. jinak hraju denne asi 2-3 hodiny. myslim si ze je to vklidu. sem spis zavisly na netu filmy, serialy online to je navyk jak prase kazdopadne mel sem casy kdyz sem prohral cely den ale to uz je pryc a nelituju toho. jsem sice jiny nez vetsina spoluzaku ale kazdy sme jiny. ja sem se sebou spokojeny, rad si povykladam o figlech ve hracha sporty mi moc nejsou proste sem typek ktery je machr ve hrach sem se bou spokojeny. kazdeho to jednou omrzi a ty pripady co uz se nedokazou vratit do zivota ignoruju to sou retardi patri jim to

 

@The FuZZ: Jinak kdo si ymsli ze v realnem zivote nemuze zazit to co ve hrach tak at si koupi poradnou airsofku misto nove grafiky, prihlasi se na akci ,dojede tam a odpoledne se muze zeptat sam sebe estli se dobre nebavil.

 

jelikož patřím mezi nejlepší hráče ČR a také dosahuju na nejlepší hráče světa bych to vzát nemohl... trávím u PC průměrně 8 hodin denně... živí mě to a hlavně je nejlepší komunikace s cizinci... jsou to docela fine lidi... nedokážu si představit jaké by to bylo... neřekl bych, že jsem závislák, ale hrát musím... rodiče moc kapesného nedávají, tak si vydělávám hrama... :) a nepřeju někomu, aby začal hrát... hrajte jen pro radost a ve volném čase... spíše se věnujte rodině a přátelům... : )