Všechny komentáře k článku:ZPower uvede stříbrno-zinkové baterie příští rok

Mobilní přístroje

u mobilních přístrojů neshledávám nějaký problém s výdrží, osobně vidím největší problém u notebooků a tam by se mělo něco vymyslet... ale jinak baterie od ZPower vítám, delší výdrž je vždycky potřeba :)

Možnosti
9 reakcí
poslední 25. 8. 2008 9:30

musime jenom doufam, ze se to povede a cena bude rozumna. to co pisou zni pekne.

 

@einstejn: podle mně bude cena zezačátku vysoká, ale pak by se mněla ustálit(uvidíme jaké budou výrobní náklady)

 

"mobilní přístroje" - podle mě třeba PDA by potřebovaly delší výdrž, jinak mít to v notebooku, už teď mi vydrží 4 hodiny... :)

 

@zaitzev: Věř mi že 4 hodiny jsou ještě dobré, mám Satellite L40 a je to bída s nouzí :(

 

Dobrý den. Celkově u všech mobilních přístrojů to chce zvýšit výdrž baterie. A to hlavně v mobilních telefonech, PDA a noteboocích. Hardware za poslední roky postoupil velmi rychle a s ním i spotřeba, ale baterie nepostoupily skoro vůbec. Už bylo na čase vyvinout novou technologii.

 

Tak u něčeho se vždy začít musí, teď mobilní přístroje a za chvíli třeba budou právě na řadě notebooky.

 

U mobilních telefonů, které slouží "pouze" na volání, kdy se výdrž počítá na dny je dostačující, ale u telefonů s nějakým OS, více taktovaným procesorem, s wifi, GPS se výdrž počítá spíše na hodiny/desítky hodin a to není nic moc. O noteboocích ani nemluvně, ty potřebují "novou krev do bateríí jako sůl".

 

@dr6se2: Moje Nokie N80 při brouzdání po internetu přes wifi vydrží na baterku maximálně dvě a půl hodiny, při horším signálu i míň. To je sakra málo :( už bylo načase vymyslet něco novýho...

 

Jak už tu bylo řečeno. Výkon a spotřeba zařízení rostou, ale baterie se řadu let prakticky nezměnily. Tato technologie dává naději zdokonalování skladování energie v bateriích. Snad na tom budou dále pracovat a za několik let se jim podaří spotřeba zvýšit ještě více než o 90% :)