Všechny komentáře k článku:ZPower uvede stříbrno-zinkové baterie příští rok
Mobilní přístroje
u mobilních přístrojů neshledávám nějaký problém s výdrží, osobně vidím největší problém u notebooků a tam by se mělo něco vymyslet... ale jinak baterie od ZPower vítám, delší výdrž je vždycky potřeba :)
musime jenom doufam, ze se to povede a cena bude rozumna. to co pisou zni pekne.
@einstejn: podle mně bude cena zezačátku vysoká, ale pak by se mněla ustálit(uvidíme jaké budou výrobní náklady)
"mobilní přístroje" - podle mě třeba PDA by potřebovaly delší výdrž, jinak mít to v notebooku, už teď mi vydrží 4 hodiny... :)
Dobrý den. Celkově u všech mobilních přístrojů to chce zvýšit výdrž baterie. A to hlavně v mobilních telefonech, PDA a noteboocích. Hardware za poslední roky postoupil velmi rychle a s ním i spotřeba, ale baterie nepostoupily skoro vůbec. Už bylo na čase vyvinout novou technologii.
Tak u něčeho se vždy začít musí, teď mobilní přístroje a za chvíli třeba budou právě na řadě notebooky.
U mobilních telefonů, které slouží "pouze" na volání, kdy se výdrž počítá na dny je dostačující, ale u telefonů s nějakým OS, více taktovaným procesorem, s wifi, GPS se výdrž počítá spíše na hodiny/desítky hodin a to není nic moc. O noteboocích ani nemluvně, ty potřebují "novou krev do bateríí jako sůl".
@dr6se2: Moje Nokie N80 při brouzdání po internetu přes wifi vydrží na baterku maximálně dvě a půl hodiny, při horším signálu i míň. To je sakra málo :( už bylo načase vymyslet něco novýho...
Jak už tu bylo řečeno. Výkon a spotřeba zařízení rostou, ale baterie se řadu let prakticky nezměnily. Tato technologie dává naději zdokonalování skladování energie v bateriích. Snad na tom budou dále pracovat a za několik let se jim podaří spotřeba zvýšit ještě více než o 90% :)