Bořiči mýtů na výstavě nVISION 08

Známá dvojka z oblíbeného seriálu Bořiči mýtů, Jamie a Adam, vystoupily na závěr očekávané výstavy společnosti nVIDIA, nazvané nVISION 08. Svým vystoupením chtěli názorně ukázat, jaký je rozdíl mezi jednotkami CPU a GPU.

Kdo by neznal klidného Jamie Hynemana a hyperaktivního Adama Savageho z oblíbeného seriálu Bořiči mýtů. Tento seriál je známý svou výstředností, v které se snaží autoři zbořit rozšiřující se mýty vesměs z odvětví techniky. Jejich velkolepá show se často vyznačuje výbuchy a extravagantními přístroji, v kterých mnohdy překvapují i sami sebe. Společnost nVIDIA již dlouho před plánovaným veletrhem nVISION 08 uváděla, že na závěr celé třídenní výstavy, která začala 25. srpna, vystoupí i borci ze seriálu Bořiči mýtů. S čím však mají zakončit velkolepý veletrh, nikdo nevěděl, ale nyní už je po výstavě a na známém serveru YouTube se objevily tři zajímavá videa s Jamiem a Adamem, na kterých ukazují svojí představu o rozdílu mezi CPU (Central Processing Unit) a GPU (Graphics Processing Unit) - samozřejmě v grafickém odvětví.

Na veletrhu představovali nejdříve CPU, jako robota, který po určitých sekvencích vypočítává grafické operace a následně je nanáší na papír. Pak ale odhalili svůj model GPU, který si představují jako velký stroj, který rychle a efektivně „vyplivne“ výslednou grafiku. To také ke konci celé show demonstrují. Po zakrytí ploch a samozřejmě samotných diváků před barvou, v jednom okamžiku stroj doslova vystřelí grafickou podobu na plátno. Toť celá představa grafického výkonu mezi CPU a GPU, grandiózní a zajímavá. Bořiči mýtů opět ukázali nutnou dávku představivosti, která jim zajisté nechybí.

Na výstavě nVISION 08 se objevilo mnoho zajímavých názorů a nápadů na grafické odvětví a také se spekuluje o tom, že prý společnost nVIDIA udělí novým čipsetům X58 od Intelu udělí certifikaci pro SLI. NVISION 08 byl bezesporu poutavým veletrhem a společnost nVIDIA bude chystat další. Nyní dochází k velkým marketingovým změnám v této známé společnosti, tak tedy uvidíme, co se bude dít dál…

________________________________________________________________

Zdroj: guru3d.com

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (3)

Bořiči

rehhi 3. 1. 2009 21:40

Tak to je váýně super. Občas je sleduju na discovery. Škoda,že se na tuhle událost nemůžu podivat je to super co přředváděj a testujou nebou zkoušej :)

Bořiči CZ

vml 3. 1. 2009 21:34

Nevíte, jestli je tenhle pořad dostupný iv našem rodném jazyce (popř s titulky)?

Tak to sem nepochopil

mr.gsm 31. 8. 2008 21:00

trošku sem nepochopil, jako co tim předvádí. Jako to, že CPU je na grafiku pomalé oproti GPU?