Diskuze k článku:Gigabyte odhaluje základní desku pro Intel Core i7

6 karet je blábol

Opravte mě, jestli se pletu, ale czc by nemuseli doslova přejímat marketingové bláboly rovnou od Gigabyte... Z obrázku je celkem zřejmé, že na desce jsou 4 "dlouhé" sloty PCI-E 8/16x (vsadím se, že při plném osazení alespoň některé poběží na 8x) a dva "krátké" PCI-E 4x. Plus jeden PCI. Nevzpomínám si, že bych kdy viděl grafickou kartu s tímto "krátkým" PCI-E 4x slotem (pravda, neviděl jsem s ním ŽÁDNOU kartu), takže představa o šesti grafikách v jednou PC je utopie nejen kvůli nárokům na přísun šťáy. Sice se určitě jedná o PCI-E 2.0, která je tuším 2x rychlejší než PCI-E, tudíž by měl slot 4x mít cca stejnou propustnost, jako dnes 8x. Ale kvůli tomuhle stejně nikdo karty s "krátkým" slotem vyrábět nezačne - a pokud ano, bude se jednat o low-end. No představte si to, PC s šesti "GeForce 9500GT 512MB DDR3 128-bit PCI-E 2.0 4x" kartami... to by bylo žihadlo (: Něco jiného je tříkanálový paměťový řadič integrovaný do Nehalemů. Těch 6 paměťových slotů rozhodně svoje opodstatnění má a jejich při osazení se asi budou lámat rekordy v paměťové propustnosti, jedné z posledních domén, kde má AMD dnes ještě navrch.

Peníze

já to vidim stejně tak že si o tom akorát přečtu :D jelikož do teď jedu na ddr 1 1gb :D mam 4 sloty a pořád je to pro mě dostačující :D(pro mě) takže vidim to fakt jen na to čtení recenzí :D nemam na to prostě finance :'(

Proč dělaj takový halo z toho??

Řekněme si to narovinu kolik lidí teď má momentálně v PC víc jak 2 grafiky? kdyby někdo chtěl 4 tak musí mít low profilový aby se to tam vešlo např HD4850 nebo nv8800 a podobne takže už ty 4 je vcelku blaznovství teda pokavaď to neni využito pro nějaké výpočty skrz GPU.
Další věc ona echtovní informace o tolika (6ti) možných ramkách tak když to asi je standart -tri chanel pro tyhle desky tak se neni hold čemu divit.

Novinka

Tato novinka je celkem super nato že se jedná nejspíš o verzi X58-extreme. 6slotů pro moduly DDR3 se stává u X58 standardem ale těch šest slotů pro grafické karty je podle mne celkem zbytečných. No řekněte sami, kdo zapojil vůbec dohromady 4graf.karty?? Já bych nechtěl ani SLI, firmy (hlavně nVidia po neúspěchu) by měli vyrábět raději pořádně výkonné karty aby stačila pouze jedna či max.2 v SLI nebo Cross-fire. Trochu mě překvapila max.frekvence jádra která se pohybuje pouze kolem 3,2GHz, ale myslím že až příští rok Intel přejde na 32nm tech.výroby zase výkon trochu posune směrem výše. Nejedná se celkem o žádnou revoluci ale mohlo by to slušně navýšit konkurenci mezi Intel a AMD a na tom by vydělali opět zákazníci-nižšími cenami. Bude ale znát pokrok především díky int.paměťovému řadiči v procesoru...

Muj osobni pohled

osobne si 4 grafiky dokazu v hernim PC predstavit ( v dalsim 5 slotu treba dalsi grafika na pocitani fyziky a v tom 6 kuprikladu zvukovka ) , nejake 1 slotove 8800GT ktere dnes zacinaji na cene cca 2 tisic s dani ( nebo neco podobneho od ATI ), ten kdo koupi kuprikladu takovou grafiku jako novinku a postupem casu as zlevni prikoupi dalsi 3 a tim ze si vykon dorovna to neni tak nerealne, zajimave pak bude hlavne sledovat testy na ruznych servrech, dnes se testujou 1-2 grafiky naraz a v budoucnu se budou testovat 1-6 grafik naraz :))))) na provoz 4-5 kusu 8800GT bude plne dostacovat nejakej kvalitnejsi 600W zdroj a cela takova sestava se teoreticky vejde do 20 tisic