Nový LifeBook U2010 od Fujitsu

Společnost Fujitsu před nedávnem uvedla oficiální informace o novém produktu s názvem LifeBook U2010, který bude poháněn mobilním procesorem Intel Atom a nabízet navíc velmi malé rozměry.

Fujitsu LifeBook U2010 je řazen spíše mezi UMPC, neboli ultra mobilní počítače. Jako většina těchto zařízení, i LifeBook U2010 by měl nabízet dotykový displej. Dotykový LCD panel by měl disponovat úhlopříčkou 5,6 palců a nabízet rozlišení WXGA (1280 × 800 pixelů). Mini notebook by měl být tak malý, že se vám vejde do jedné dlaně s udávanou váhou 610 gramů. Přesné specifikace nejsou společností Fujitsu prozatím uváděny a dále není znám příchod tohoto produktu na trh, ani nástupní cena. Prozatím víme, že procesor je od společnosti Intel a jedná se o poslední model Intel Centrino Atom Z530 s frekvencí 1,6 GHz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový LifeBook U2010

Zařízení dále nabízí 64GB solid-state disk, či 60GB pevný disk, 1,3Mpixelovou digitální kameru, Bluetooth 2.1 a 4-článkovou baterii, která postačí na 8 hodin provozu. Podle neoficiálních zpráv by měl LifeBook U2010 disponovat ještě rozhraním Wi-Fi a GPS. Podle obrázku tipuji, že ve výbavě bude i snímač otisku prstu. Navíc by mělo být toto roztomilé UMPC dostupné celkem v pěti barvách, tedy černé, růžové, stříbrné, červené a modré. Operační systém by se měl skládat z Microsoft Windows Vista Home Premium. Prozatím postrádáme další informace, například jakou kapacitu budou nabízet paměti, či které paměťové moduly a s jakou frekvencí byly použity. Ještě mnoho otázek zbývá k objasnění specifikací produktu Fujitsu LifeBook U2010 a tak doufáme, že nám výrobce co nejdříve osvítí tuto novinku mezi UMPC.

_____________________________________________________________________

Zdroj: fujitsu.com

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (4)

Zamlouvá

Stana55 11. 8. 2008 12:59

se mi,jen jsen zvědavá na výdř baterie a taky na cenu

Vydrz baterie

maku 11. 8. 2008 7:46

Vydrz az 8h? Tohle tvrdili o vsech UMPC a skutek utek. Momentalne je clovek rad, kdyz z toho vytahne 3 hodiny :(.

Cena!!!

alho 11. 8. 2008 7:28

Jsem velmi zvědav jak vysoko se vyšplhá cena až do pujde do prodeje jinak je to velmi dobrá věcička bral by jsem ji okamžitě ale ještě mít peníze

Další mini :D

DashDash 10. 8. 2008 23:03

Zase další minimalej :D Když se objevily první mininotebooky, bylo to něco new, teď už začíná bejt trh přecpanej a člověk aby měsíc vybíral, kterej koupi…