Diskuze k článku:ASUS odhaluje detaily o nové základní desce
Core i7 "Nehalem" dorazí na pulty 13.11
Na povrch vyplulo konečné a oficiální uvedení, toho se dočkáme 13.11.2008 podle předběžných cen však o ně moc velký zájem nebude, budou si je moc dovolit jen "jedinci". Výkon prý není nijak slavný,dokonce v některých situacích zaostává za Core2Duo....no necháme se překvapit,brzy přibudou nové informace a testy
Pěkná
Vypadá to na pěkný Kousek od Asusu,ale nebudu přehánět.Základ slušný, DDR slotu je taky dost,akorát nikde nevidím kapacitu s frekvencí?Chlazení vypadá pěkně a design tomu nechybí.Uvidíme jak natom bude cena.Určitě se máme naco těšit:)
Cena této krásky?
Deska vypadá velmi luxusně, chlazení bude určitě velmi učínné, 6 slotů na ramky dává deska velý potenciál. Ale co cena? Když se tak koukam na vybaení téhle desky tak tipuji alespon 6 litrů. Nb se pletu? Ale rozhodně za ty peníze stojí. Až vyjde tak ji koupim
Procesor Intel Core i7 zabije napětí pamětí vyšší než 1,65V
škoda, že se v článku nepíše o jedné zajímavé věci, která postihne novou architekturu Intelu - při použití 1,65V a více na pamětech se váš procesor odporoučí do křemíkového nebe viz. zde http://www.extrahardware.cz/core-i7-napeti-ram-podruhe a http://www.ddworld.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1507&Itemid=85
Nejlepší bude stejně DFi..
..ale pro lidi co kupujou běžný desky, bude tohle high-end. Když už nic, ASUS dělá dobrý Intel desky (AMD bohužel už moc ne), takže tohle bude nepochybně taky dobré. Nevim co tu kdo řeší s PCI-E x1, když jakákoliv vyšší PCI-E je kompatibilní s těma nižšíma (eg. do PCI-E x16 nacpete x8,x4,x1).
Ceny
http://www.staticice.com.au/cgi-bin/search.cgi?sourceid=Mozilla-search&q=BOXDX58SO
ceny, nejsou vubec nizke...
Žhavá novinka, ale vyplatí se?
Dobrý den, chtěl bych řící, že je určitě dobře že vyjde nový soket, protže ty starší se ještě více zlevňí a ono tady většíne zákazníků jde. Ne každý potřebuju mít aktuální novinku na trhu, ale radši si počká až jedna zlevní a pujde si koupit ,,starší" model. Osobně to preferuju a mile si počkám na zlevnění.
Pekne, ale...
prechazet na novou platformu v jejich zacatcich nema pro majitele c2d a c2quad smysl a to z nekolika duvodu 1) bude to pomerne drahe 2) kolik aplikaci pouziva dnes 2 nebo 4 jadra... pro me osobne to smysl mit nebude, nebot core2duo e8500 a 4gb corsair dominator 1066MHz jeste nejaky cas postaci. to male procento lidi, jez musi mit to nej co trh nabizi do toho pujde. nebude jich mnoho