Diskuze k článku:Microsoft: poslední šance, jak výhodně zlegalizovat Windows
Krádež je pořád krádež
Ten kdo nezakopí licenci na používání placeného softwaru je zkrátka zloděj a jakékoli výmluvy jsou neopodstatněné. Osobně mám ve svém počítači všechno legální, od OS až po Office i pc hry. Pokud na to dotyčný nemá, nebo nechce mít, nechť si zvolí méně pohodlnou ale často dostačující open source nebo freeware alternativu. Jsem odpůrcem P2P sítí (ať si kdo chce co chce říká, jsou z drtivé většiny nástrojem pirátských a ilegálních aktivit) a jsem také zastáncem omezování konektivity na "pochybné weby s abuse matérií". Nejsem zaměstnancem žádné bezpečnostní složky ani ITC společnosti.
Co s windowsem koupit?
Chci se zeptat, zda musim koupit s windowsem(oem) cele PC, nebo staci pouze nektere komponenty, napr. zakladka a HDD, jelikoz na zakladku je vazana oem licence a na HDD ten win nainstaluju. A jeste,jaka bude po novem roce jeho cena. Diky
Krok spatnym smerem
Pokud zrusej OEM verze zase stoupne podil piratskych win na trhu. Tohle rozhodnuti MW dost nechapu asi zase nakej urednicek po vecere dumal co novyho na nas prichysta :)
Cena
ja jsem pro nizsi ceny oem verzi aspon na te urovni jaka byla v lete to jest xp home oem vista hb oem 1500kc i s dph.cena krabicovych windows po 50% snizeni uz je dost prijatelna.
Open source vs Microsoft
Mno, ted jde o to, zdali lidé využijí právě zmiňovaný OS windows. Těch 1500 za novy oem windowsy sice není mnoho, ale pokud to potřebuje někdo vysloveně jako psací stroj, vystačí si i s linuxem. Dnes již neplatí, že na linux musí být odborník. Ovšem nechci se zastavat linuxu, sám jsem vývojářem pro Windows a linux nepoužívám, ale je na každém, zdali zvolí volbu zdarma, nebo placenou. Pokud uvedu příklad větší firmy, kde bude 90 sekretářek ( což není nereálné číslo ), které budou denně odesílat emaily, občas vyplní nějaký pdf formulář, plánují schůzky, zapisují poštu a já nevím jaké další úkony, firma ušetří docela pěkné peníze pokud jim na pc nacpe nějakou linuxovou distribuci, která se ovládáním ( myšleno uživatelsky ) neliší mnoho od m$. Firma by ušetřila 90 x ?2000+- Za to se dá vybavit nová kancelář. Ovšem je pravda, že v některých situacích prostě nejde dát nic jiného než windows.
Ale nepovídejte...
:) Tak to je úsměvná novinka...míra pirátství 40 procent?Tu studii si společnost IDC vycucala z prstu.
Otazka
kdo mate vsechny programy na PC originalni? nepocitame freeware a demo verze, ale ciste, co si kdo zakoupil: Windows, antivir - treba NOD, kteremu kazdy rok vyprsi licence atd. K tomu mate jiste vsichni vsechny sve oblibene interprety na CD za 500 a vic, kupujete si PC hry, kdyz vyjdou... Ja bych potom chtel videt, kolik by to stalo, kdyz si nekdo vybavi komp, k tomu si koupi vsech origo programy, k tomu vsechnu hudbu ma na cd nebo pres i-legalne.cz a jeste si koupi treba nejaky akcni trhak jako Crysis, Stalkera, Assassin's Creed, ted mi vyjde COD5 a GTA, Fallout 3 vysel... No nevim, ale to musi byt milionar pak ten clovek...
Snizeni cen
jedinou ucinnou zbrani proti piratum je snizeni cen software. Uz to taky zacalo prodejcum dochazet a pokud si pockate treba pul roku, muzete mit i skoro nove hry za dostupnou cenu, btw rada vybornych o trochu starsich her se da sehnat uplne za pakatel pripadne jako freeware. A 1500,- za OS taky neni zas tak moc, navic rada lidi (vcetne me, na obou svych kompech mam legalni OS) ma stejne XPcka radsi. Podobny trend je u rady softwaru - AVG internet security na 2 roky pro studenty za necelou tisicovku - to je 40Kc na mesic za ochranu Vasich cennych dat, to jsou 2 piva, ktere ke stabilite vaseho systemu rozodne neprispeji :-). 1300,- za office pro studenty a domacnost je taky nadhera, navic na 3 domaci - no jo, je tam jen Word, Excel a Powerpoint, ale ja z Officu stejne nikdy nic jineho nepouzil. Na druhou stranu 700 dolaru za Photoshop CS4 je porad pekelne moc...
Taktika MS
:D Zase jeden krok MS, kdy si řikaj, aha, lidi v tom uviděj něco nad čim třeba už přemýšleli a teď se jim krátí termíny. Tak všichni tihle honem honem začnou nakupovat WIN. Jenže opak je pravdou, každej než aby se snažil toho využít nad tim mávne rukou a řekne, tak na to se jim leda tak .... .
Znám to ze svého okolí, kdy se na mě dívali jak na blázna, že jsem si koupil origo Visty 64 home premium OEM. Že prej co z toho mam a jaký výhody, že jsem si je zaplatil, když je můžu mít "zadarmo" jako každej :))) To mě dostalo a řikám, už jenom ten pocit :D a od tý doby si přeju, aby MS "KONEČNĚ" udělalo nějakou tu jejich REVOLUČNÍ ochranu natolik funkční, aby ti co nemaj origo zaplakali :)
Co mi vadí
Ta cena není vysoká, pravda. Co mi ale vadí je to, že prostě časem skončí podpora a šmytec. Zaplatil jsem za 3.11 a po Y2k přestaly korektně fungovat. M$: Zastaralé, bez podpory, kupte si W98. OK, zaplatí se znovu, problém s USB, bez kterého dnes kloudně nejde existovat. Smůla, kupte 2K nebo XP. Za chvíli to bude bez podpory taky, takže vzhůru do Win7. To mi vadí, ne ta cena. Aspoň se mi povedlo pár verzí přeskočit, v práci ale jen W98.
Legalizace Windows bude dražší, prodej Windows XP v lednu skončí
tato zpráva se objevila na internetu už včera http://www.zive.cz/Bleskovky/Legalizace-Windows-bude-drazsi-prodej-Windows-XP-v-lednu-skonci/sc-4-a-144304/default.aspx