Diskuze k článku:Motorola a nový UMPC VC6096

Průmyslové použití

Dobrý den,
jedná se opravdu o průmyslové zařízemí s vysokou odolností.
Něco podobného vyrábí i Intermec, jednička v oboru.
http://epsfiles.intermec.com/eps_files/eps_spec/CV30_spec_web.pdf
používá se hlavně na vysokozvižných vozících, ve spojení s laserovým snímačem čárových nebo RFID kódů s dosahem přes 10 m.
Zjednodušeně, jedete vozíkem , přečtete kod na bedně, naložíte a zároveň ji odepíšete ze skladu.Je to dostupné i v Česku.
Klávesnice je volitelně připojitelná, aby to nemátlo obsluhu vozíku :-)
http://www.intermec.cz/Produkty-HHC.htm

..

Hledejte taky plusy: Asi ideální do průmyslového prostředí, žádné panty, popadne se ze stolu a jde se do provozu dělat. Pokud to splňuje tu vojenskou normu, bude to dobře odolné. Toto nebude zařízení na prohlížení webu, to bude na práci. Jasně, ten internet to taky umí, ale vidím to jako robustní pracovní nástroj.

2.2 KG

Tak to fakt nechápu, je to velký, těžký a ještě to nemá plnohodnotnej systém... Já teda radši beru ASUS EEE, je lehčí a má větší výkon:) no možná vydrží i dýl na baterku :D

Úplně vedle

Pro představu se tohle montuje např. na vysokozdvižné vozíky v obrovských skladech. PDA to fak není :-)
Je to čistě jen pro průmyslové využití!

Omyl?

Testli si autor nespletl něco ve specifikacích, tak to vypadá, že k nám tahle "novinka" propadla někdy z roku 2001 (:

Hezké

náhodou docela nápadtá a nadupaná mašinka

UMPC???

Já bych řekl, že spíš než o UMPC se jedná o přerostlý, těžce obézní PDAčko. UMPC má podle mě alespoň plnohodnotný systém a paměti. Tohle má komponenty z PDAčka nacpaný do velký těžký krabice.

Velikost a vzhled ?!

Do kapsy tohle určitě není, mě by to leželo asi pořád na stole a měl bych strach se stím někde ukázat ... já osobně bych šel určitě do jiného PDA ikdyž jak tohle vidím, tak spíš do jiného notebooku :-) ...

X

Je to vlastně takovej příruční komp, asi hodně vydrží, nemusí se otvírat a zavírat, ideální do pracovního prostředí, třeba někde na stavbu

SD?

Velikou chybu bych evidentně viděl zde v absenci SDHC ( pokud se tedy autor nespletl ) Když to má slot na SD, mohli tam u NOVEHO modelu dát podporu SDHC... 2gb je hodně, ale jak na co...

Systém

Škoda že tam nejsou normální windowsy, mobile edition jsou sice hezký, ale prostě to není plnohodnotnej systém

Design

je docela zajimavy ale pro normalniho uzivatele to neni. hodi se treba pro ty outdoor uzivatele. vyhodou je, ze to splnuje armadní normy. cena bude docela vysoka

Display

Je to tak velké a má to tak malý display? kolem jsou dost velké a nevyužité okraje :(

Zajímavé

Myslím, že si to zákazníka určitě najde, zejména pokud to bude držák a mít dobrou baterii. Tomu by napovídala ta váha cca 2 kg, což je dost! Jinak výhrada na první pohled: Když je to taková velká placka, proč nemá větší display? Nebo obráceně, zmenšit to a kolem displaye odstranit ten velký rantl.