USI představuje nejtenčí MID na světě

Společnost USI představila prozatím nejtenčí MID na světě. Nový mobilní přístroj MID-160 se pyšní procesorem Intel Atom, ale také pro MID klasickým výběrem operačního systému, který zastane Linux s jádrem Moblin.

Nový mobilní přístroj od společnosti USI se svojí tloušťkou pouhých 15 milimetrů zařadil jako nejtenčí MID na světě, tedy alespoň do té doby, kdy bude překonán jiným konkurenčním zařízením. MID-160 nabídne 5palcový dotykový displej s rozlišením 800 × 480 pixelů, který zobrazí až 167 tisíc barev. Mozkem celého zařízení je procesor Intel Atom (Silverthorne), který bude spolupracovat s 512MiB pamětí RAM. Základní Flash paměť je stanovena s kapacitou 8 GB, kterou lze následně rozšířit pomocí paměťové karty microSD. MID-160 podporuje Wi-Fi se standardy 802.11b/g, Bluetooth 2.0, GPS, HSDPA, či WiMAX.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový MID-160 od společnosti USI

V rozhraní naleznete výstupní 3,5mm audio konektor jack, slot pro kartu SIM, webovou kameru a mnoho různých ovládacích prvků. MID-160 od společnosti USI váží přibližně 250 gramů. Současná doba si žádá stále více a více mobilních přístrojů a MID je nově se rozšiřujícím trendem s velkým potencionálem. Díky novým mobilním procesorům Intel Atom a především nově přicházející platformě Moorestown, by se uživatelé mohli dočkat velice zajímavých mobilních přístrojů, které by mohly díky linuxové odnoži nabídnout krapet něco jiného, než na co jsou zvyklí nynější uživatelé WM. Prozatím vypadá vše slibně, stejně jako nový produkt od společnosti USI, ale i tak se neukvapujme s předčasným hodnocením.

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (8)

Beru

sonny21 1. 11. 2008 9:16

No tak tomuhle říkám slušná věc, konečně něco do ruky;) Teď jde jenom o to jak dlouho vydrží a kolik taky bude stát.. no uvidíme a těším se.

Rozměry

Ixi 29. 10. 2008 21:23

To, že je tenký, je moc pekné, ale co ostatní rozměry?

:-)

greenfrost 29. 10. 2008 20:22

To vypadá líbivě, sice značka mě nic neříká, ale kdo ví. Nemá někdo nějakej odkaz na nějaký preview, review, či nějaký vidko ? Jsem línej hledat. :)

Mid

Sow@_red 29. 10. 2008 18:09

Osobně mě tahle věcička moc nezaujala. Sice má dotykový display, ale ten né všem vyhovuje. Mnohem lepší řešení je podle mě eee pc od asusu nebo podobný n…

RE: OS

NoXiS 29. 10. 2008 12:21

to vodomil - nevim jak moc velka vyhra je to ze tam davaj atomy, spis takove athlony 2000(nebo kolik to bylo, maji mensi spotrebu a i snad vetsi vykon) a…