Diskuze k článku:Boříme mýty: Na co všechno jste se báli zeptat u plazmových obrazovek

Plasma vs LCD

Nyní vážně! Přes moji osobu prošlo několik desítek TV s úhlopříčkou 106cm a více. Nejsem prodejce, pouze pomáhám přátelům a známým, sháním nej-ceny. Sám mám doma již třetí plasmu, tak trocha zkušeností snad je. Tím je řečeno, která technologie u mě vyhrála. Mohu potvrdit, že pokud jednou "někdo" koupil plasmu, nikdy později nešel do LCD. LCD kupují převážně lidé, kteří si bez hlubších informací pořizují svou první "větší" TV (starší lidé). Fámy jsou také parádní informace!!! Nejde diskutovat pouze, jaká TV je lepší a pod.. Hodně záleží na příjmových podmínkách. Obecně platí, že na horší signál je lepší plasma, u kvalitního se rozdíly trochu srovnají. Na LCD se nesmíte ovšem dívat na dynamické sportovní pořady. Zvládá je obtížněji, než plasma. Pokud porovnáváme TV ve stejné cenové hladině, LCD dostavá na frak! Netvrdím, že LCD jsou špatné, ale pro stejnou kvalitu je třeba sáhnout do kapsy o 30-40% ceny plasmy nahoru. Abychom mohli vůbec porovnávat pojem "kontrastní poměr", u LCD je třeba technologie s podsvícením LED-diodou každého jednotlivého pixelu (obrazového bodu). Jinak porovnáváme neporovnatelné! Spotřeba plasmy je dnes také "trnem v oku" všem LCDčkařům. Přesto, že tento článek vysvětluje pojem "spotřeba plasmy a LCD" docela srozumitelně i pro laika (lamu), přesto tady někdo dokáže tvrdit nesmyslně opak. Sám mám plasmu se špičkovou spotřebou 245W, kdy průměrná spotřeba za 7 měsíců, kterou měřím obyčejným watmetrem (zásuvkou) z Lidlu, ukazuje průměr 149W. Pokud je tolerance měření +-20%, pořád to je minimálně tolik, kolik spotřebuje sousedovic LCD (205W) trvale. No Comment! Kdo viděl na VLASTNÍ oči obraz z Bue-ray současně na plasmě i LCD, musí potvrdit, že na obou je parádní. Ikdyž LCD má více bodů (pixelů), při normální pozovací vzdálenosti to výsledek nijak neovlivní. Ale třeba Panasoniky řady Viera podávají barvy poměrně přirozeněji, než ostatní (osobní zkušenost). Srovnatelná je pouze značka LG (firma OKAY určitě nyní zuří). Samsung bych osobně nebral, ale možná "více" barevný obraz s obtížným vyladěním barev na "tělovou barvu" pokožky člověka také může někomu učarovat. Pokud nejde vyladit barva pokožky, na kterou jsme jako lidé háklivý, je to o ničem. Na ostatních barvách až tak nezáleží, neporovnáváte s předlohou. Život kolem nás není zase až tak barevný. Úpravou sytosti se výsledek nedocílí, jedině pokud jde nastavovat každý barvový kanál (RGB) samostatně. Ani přednastavené režimy : standart, dynamic, real nic neřeší. Ani podání barev : normal, teplé, chladné nepřinesly žádaný úspěch. Nastavováním jsem se pohyboval po kalorimetrické kružnici a šlo jít pouze na kompromis. To je trochu dožluta, nebo dočervena. Hold chtělo to samostatné kanály RGB. Plasmy Panasonic tohle umí nejlépe a nejpřirozeněji. Možná dnes i nová řada od LG. U LCD je v cenové relaci tak do 25tisíc Kč problém vybrat TV, kde bych byl spokojem s dynamikou. Takový závod F1 z HD satelitního kanálu vypálené na DVD a sloužící jako etalon pro zkoušku LCD TV na prodejně, nebyl většinou ke koukání. Někde mi to dokonce odmítli pustit po dobu otevíracích hodin a při účasti zákazníků. Nechápu! Vždyť před mojí žádostí o puštění DVD tyto LCD vychvalovali jako nejlepší, jaké prodávají. Navíc na moji otázku, proč ty dvě plasmy od Paňasa jedou na 50Hz, když to jsou 100Hz, jsem nedostal odpověď. Takže můj závěr. V cenové kategorii tak do 25 tisíc s DPH zřejmě nemají plasmy v LCD konkutenci. Za LCD s LED-podsvícením zaplatíte bratru 34tisíc a více. Za rozdíl ceny mám satelitní příjem v HD kvalitě a ještě třeba ze tří satelitů. Doživotně CZ programy přes kartu Skylink také. Pokud se jedná o "fajnšmekry", kteří nejsou omezeni dnešní ekonomickou krizí, ani finančním limitem, tak ti mají daleko těžší výběr, zda LCD nebo plasmu. Těch je však velice malé procento. A nakonec: nejhorší varianta je LCD do 20tisíc na analogový signál, obdobou je "vynikající" pozenmí digitální signál kousek dále od vysílače. Bez investic můžete hrát "kostičky, hejbejte se!". Uznávám, každý hájí to, co si koupil. Nerad přiznává, že výběr mohl být lepší. A pokud jsem svou troškou přispěl někomu alespoň k malému zamyšlení, co si domů pořídit, nebyl to promarněný čas. Spousta hlavně starších lidí si stejně koupí LCD TV, ten levný a ještě ve slevě. Takže "dobrá koupě!". Také dnes v Globusu prodávanou plasmu 106cm od výrobce ECG Group za nějakých 12tisíc je na pováženou. Tak chudí zase nejsme, abychom...... Zdraví Ivan

Pěkné

Pěkná televize.....to bych si nechal líbit....

Vypalování obrazu

Slyšel jsem, že u všech plazmových tv zůstává vidět předešlý obraz,když se na dýl stopne,je to pravda?

Ctrl +Cizí Ctrl+Vlastní

Není se co divit, znám spoustu lidí co takle udelali diplomku:-).

Dost mě překvapuje

ta velmi špatná kvalita obrazu plazmy za denního světla. Dokonce i za šera porád ještě vnímám, že vedle vystavené stejně drahé LCD od Samsungu má lepší obraz. Lepší barvy, tmavší černou. Přitom je to Panasonic 11 generace, ta s tím skutečným kontrastem 30000:1 a začne mít navrh, až když už je opravdu hooodně velké šero, skorem tma. Koukám na to každý den, celou zimu, když jdu z práce, tj o půl páté a televize jsou natočené ven stojí tři metry za výlohou, venku je tma a v obchodě nad televizorama mají slabší osvětlení. Půjčil jsem si ovladače, zkoušel jsem to nastavovat, ale ať jsem nastavil cokoliv nic nepomohlo. Plazmu si asi nekoupím, zdá se mě v tomhle děsně omezená. U nás běží televize i přes den (někdy i dvě), ráno se děti koukají na pohádky, já mnohdy odpoledne na dokumenty či sport. Já bych řekl, že ty hodnoty kontrastu udávané u plazem jsou nějaký podvod. Nebo se měří při jiných podmínkách než u LCD. A když uvážím, že se bude obraz zhoršovat používáním mnohanásobně rychleji než u LCD, tak to vidím jako vyhozený peníze, nebo spíš televizor pro někoho, kdo bez mrknutí oka koupí každý druhý rok televizi za třicet tisíc z jedné měsíční výplaty a vůbec si s tím neláme hlavu. Takže nic pro nás. navíc musím koupit dvě. Jedna by nám rozhodně nestačila, každý koukáme úplně na něco jiného.

Vypálení obrazu

zdavim četl jsem že má plasma problém s vypalováním obrazu který už na obrazovce zůstane ale nikde sem se nedočetl po jaké době je vůbec možné že se to stane mám plasmu LG 50PG6000 a docela se toho bojím!!!Díky za odpověd.

Pravdivý příběh

Zážitek z jedné výstavní akce jednoho z největších velkoobchodů v ČR - podzim 2008. LCD i plazmy od výrobců Panasonic, Toshiba, Samsung, Sencor, LG, v téměř všech modelových řadách a do nich puštěné HDDVD. Před jedním stánkem stáli dva "odborníci" a vychvalovali obraz u dvou největších televizí: "To holt se pozná plazma, koukni na ty barvy,ostrost a to podání černé... to žádné LCD nedokáže !!". Po chlilce přišel zástupce Samsungu a omlouval se, že tam mají přehozené cedulky a pod domělé plazmi postavil cedulku která hlásala LCD... :-))
Proto radím, při výběru... zajít, kouknout, nechat si tam pustit to na co se budete koukat, (jinak to vypadá při klasickém TV vysílání a jinak při HDTV) co se vám líbí to si vemte, každej má jiné vnímání obrazu.

Pekna reklama

je to pekna reklama na Panasonic, ale spis nes boreni mztu jste tech mztu jeste par nadelali :)vefinale je jiste jedno, prodejci/vyrobci plazem potrebujou prodavat oto vice, protoze do plazma technologie nalili desny miliardy a vedej ze LCD se splaci i diky monitorum u PC kdezto plazma ne diky minimalni velikosti bodu ktery by u PC prekousnul jen malokdo, a navic jim v pristich par letech prijde dalsi hrozba v podobe OLED a LED projektoru

Panasonic NIKDY

dal jsem za plazmu 50 tisíc a po roce byla v háji, servis v Pardubicích neuznal záruku a zahodil ji, prý byla ve špatném prostředí a zrezivěla. No, viserla v klimatizované hale, ale nic jsem nesvedl. Tak si to nekup :-)

Živostnost

Vypadá to, že to v článku není napsané. Ale plazmovým televizím po 40000-60000 hodinách provozu klesne jas na polovinu. Při provozu 5 hodin denně to dělá něco přes 21 let, ale stejně to je negativní vlastnost.

Re: bla bla bla co je lepší..?

Odpovidejte ve vlakne, na ktere reagujete a nezadelavejte diskuzi novymi vlakny, ktera maji jen urazet. Dost to vypovida o Vasi (nejen) socialni inteligenci. Dik

Spotreba W

Nemate nahodou chybu ve vasem clanku?Odkdy LCD vetsi spotrebu nez Plazma?Jak jste to merili?

Reklama?

Teda u czc jsem nebyl zvyklej na takovéhle reklamní články... přijde mi to dost neobjektivní

Plazma vede k čemu FullHD

Já s článkem celkem souhlasím. Vlastním oboje jak Plazmu tak LCD. LCD je rozmazané, rychlé scény mají jakoby ducha. Plazmu mám jen HD ready, ale pokoukání na digitální TV vysílání je rozhzodně lepší na plazmě. Měřákem půjčeným od ČEZu jsem zkoušel měřit spotřebu a opravdu potvrzuji,že plazma je úspornější. Dlouhodobé vypalování na plazmě nepozoruji, jen to krátkodobé, které po vypnutí do 10 minut zmizí. Když to shrnu tak nemá cenu kupovat TV s velkým rozlišením, protože při koukání se na TV signál nebo DVD či DIVX filmy to vypadá lépe na HDReady. Nevidím žádné klady proč v současné době pořizovat LCD nebo Plazmu s FullHD. Když už sem měřil tu spotřebu tak sem změřil i stolní PC a vezme si vklidu 218W. U notebooku sem naměřil 37W. Ukamenujte mě.

Panasonic 37PX80

Lidi, žel bohu přiznávám, že ač jsem byl zapřísáhlý LCDman, tak po zhlédnutí této plazmy v Electroworldu se s obrazovou kvalitou příjmu DVB-T mohla i Samsung LE40A786 s led podsvícením hodit mašli. O ostatních LCD ani nemluvě. Prostě a jednoduše plasma na normální vysílání ohledně obrazové kvality je nejlepší.

Aktivní podsvícení LCD

Nové modely LCD (např. od Samsunga s označením XX686) mají aktivní podsvícení, které se vlastně chová podobně jako body u plazmy, drobounké led diody které podsvětlují LCD pomáhájí svým zhasnutím vytvořit dokonalou černou.

Přetahnutí

Dobrý den, chci se zeptat zda někdo neví jak se dá přetahnout filmy z disku v televizi( LCD LG 37LT7) třeba do pc nabo kamkoli jinam poraďte prosím. Děkuji!!

Pěkná reklama

Tak to vypadá že panasonic je jedinej kdo dělá plazmy, neřek bych že sou nejlepší...mě osobní se líbí víc obraz u LG nebo samsungu...newim proč si neodpustili titulek: "Boříme mýty: na co všechno ste se báli zeptat u plazmových obrazovek" spíš reklama:" Panasonic vám objasní jak je to s plazmovkama"
PS:jo a konec plazmovek přijde podle mě tak do 5 let... a to z důvodu výrobních nákladů....na plazmě se nedá tak napakovat jako na LCD...dalšim důvodem může být příliš vysoká spotřeba a v neposlední řadě příchod novějších technologií: třeba laserových televizí ...newim jak přesně to funguje ale bylo to na výstavě v LAs Vegas tak před 2 letyjinak stojim si za názorem že plasma je nejlepší

LCD x Plazma

V tom článku je zmínka o tom, že do více osvětlených prostor je lépe zvolit LCD televizi. Mohli byste mi vysvětlit někdo proč. Jsem to hledala, zda to nebude blíže rozvedeno, ale není.

Inteligent sensor

LG LCD vyšší řady mají inteligent sensor který reguluje jas dle osvětlení v místnosti. Spotřeba pak jde razatně dolů. Holt Panasonic si zaplatil reklamu.

Chybička...

"Samotná technologie výroby plazmových obrazovek je energeticky méně náročnější"
Omlouvam se, ze takhle rejpu:-D, ale spravne by bylo "mene narocna". Takova chyba se obcas stane, nechtel jsem nikoho urazit.

Reklamní články

Tyhle reklamní články na CZC by měli být viditelně označeny jako REKLAMA, nebo PR, jinak tím asi brzy ztratíte důvěru zákazníků, když zde budete propagovat a vychvalovat to, za co si zrovna nějaká firma zaplatí, neb toho má plné sklady. Nebo má plné sklady přímo CZC? :)

LCD

U mě vyhrála nakonec TV LCD od Samsungu 94cm. Jsem s ní naprosto spokojen a do jiné bych nejspíš nešel. Kvalita obrazu a disagne je pěkný.

PLASMA vs LCD

Vynikající a nározný článek jsem našel na:
http://www.tvfreak.cz/art_doc-91B9080AC6B15B98C12575030031F089.html
sice skoro půl roku starý, ale principy platí dosud. MImochodem, když jsem se díval na dva tři roky staré články srovnávající LCD a plazmu, tak jsem se hodně pobavil. Přesně takové ty věty ve stylu Velkého Měkkého Billa: "Nikdo nebude nikdy potřebovat více než 640k RAM!" (1981)
nebo "MS nebude podporovat protokol TCP/IP, nema budoucnost." (1994)

TH-42PX80

S tou spotrebou to je pravda. Na PX80 pouzivam jen mod kino a prumer mam kolem 100W. Kdyz nebudu brat v potaz LCD Sharp za 50000 a vejs tak to obrazove vuci LCD nema konkurenci