Diskuze k článku:Shrnutí výkonu grafických karet, aneb AMD opět vede
Nástává dlouhodobý převrat????
Dobrý den, rád bych zareagoval na tento test grafických karet a proto říkám, že je jen ostázkou času, kdy nVidii dojde, že takhle by přišla o valnou horomadu zákazníku a též zlevní grafické karty, aby se jak cenově, tak výkonnostně dostla na úroveň konkurenční ATI. Z toho vyplývá, že při současném trendu zlevňování grafických karet je otázkou času, kdy cena graf.karty padne na samostné minimum a z toho budou těžit jedině zákazníci.
Normal a high settings - to je teda fór...
Ještě by se slušelo nepozorného čtenáře upozornit, že pár karet, např. HD3650 je testováno v "normal mode", zatímco většina ostatních karet jede na "high" (Proboha proč?!? Pár vteřin jsem tupě zíral na graf a přemýšlel, jestli bych si tuhle věc neměl pořídit místo 4870...) a že je to přeci jen syntetický benchmark, který úplně nevypovídá o výkonu v reálných aplikacích (i když musím přiznat, že při "zprůměrování" výsledků z několika náhodně vybraných her se karty plus mínus autobus seřadí jako v grafu). Kdo bude chtít podrobější informace a testy, určitě si je dohledá jinde.
Neni tam vic karet
a to nejen v podani 4870X2, ale i treba 9800GTX+otazkou take zustava kolik lidi opravdu kouka pri koupi grafiky na pomer cena vykon, pak na znacku a v neposledni rade i nato jesi jsou to hraci ci pracujici, docela me mrzi ze spolecnost CZC neuvolnuje svoje data kde by kuprikladu porovnala alespon % jak si vede ATI vs. nVidia v prodejich CZC za urcite casove obdobi, stejne tak i treba % prodeje Intel vs. AMD
GTX280 na 55nm se opozdi na konec roku 2008
http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8987&Itemid=1Duvodu je nekolik.za 1. Implementace QDDR5 poameti tj nutna uprava radice
za 2. 55nm proces se stale odladuje cip trpi dost velkym prehirvani. (podle me tzv jev LOKALNI PREHRIVANI trpi na to velke cipy s velkou hustotou dat, neco podobneho zazila i HD2900XT)Tj Nvidie to bude mit velice tezke jen co vyda GTX280 na 55nm za humny bude HD5870 na 40nm ktera ji opet zadupe do zeme :)Asi by bylo lepsi kdyby se nvidie upnula na uplne novy cip