Diskuze k článku:Toshiba představuje nový notebook s WiMAX
Grafiku proč?
proč lepší grafiku co byste sní na 13,3" displeji dělali??? a navíc by hned více žrala a vydávala teplo a tím pádem i vyšší hluk... tedy do takovýchto notebooku dávat lepší Gk je hloupost...
Rychlost, grafická nevýkonost, zbytečnost
Určitě pro jak bylo zmíněno západní zemi zajímavý kousek, nicméně v ČR nemá smysl si připlácet za věc kterou nepoužijeme. Poměrně výkonné cpu, rychlé a kapacitně nadstandartní ram, pouze 100mb lan, JENOM 2 usb, a zajímavě vypadající baterie. Opravdu spíše zajímavost než nějaký průlom trhem.
Zajímavé
Mám podobný názor jako mugsat, dnes je ještě brzy na wimax u nás. Tento notebook trpí "dětskou nemocí" jako většina ostatních. Výkonný procesor a 4GB ram jsou super ale se sdílenou grafikou je to opět jeden z mnoha. uSB port zastoupený pouze 2x neni moc výhodné ale není to neřešitelná věc. Mě nejvíce zaujala baterie 7200 mAh při váze přes 2 kg. Výdrž je také věc kvůli které lidé notebooky kupují. Záleží ovšem na tom kolik pojmou všechny komponenty. Každé zboží si najde svého kupce :-)
Design
je zajimavy ale je to takovy prumer a v CR si to kupovat kvuli wimax nema cenu, snad cena bude nizka a vydrz baterii vysoka
Odlišnost
Takže se asi shodneme na tom, že jediné, co ho odlišuje je ta WiMax, jinak naprosto běžná konfigurace. Předpokládám, že budou na trhu i externí adaptéry na WiMax, které umožní si notebook vybrat a provozovat to na jakémkoliv výkonově dostatečném HW. Pomyšlení, že by si to kvůli WiMax někdo koupil a ono to časem kleklo je dost blbé. Takhle by se zahodil adapter a za pár stovek koupil jiný, jelo by se dál. To je ale obecný problém integrovaných zařízení, ze kterých zpravidla nebývám nadšen.
Bohužel...
Je hezké, co se všechno vymýšlí,ale nám je z toho většina na nic :o( troufnu si říct, že 60% WiFi v ČR je nestabilních, musel by být vysílač na každém stromě a rohu,aby byl signál lepší... Česká Republika je vždy s něčím pozadu, i ty pokusy o Invex, který je rok od roku trapnější a stojí běžněho čecha čtvrt výplaty (když bydlí mimo Brno....)Hlavně že jsme nejdražší, benzín, pečivo....