Diskuze k článku:VIDEO: Samsung Omnia dostupný v našem obchodě!

IPhone je zatím asi jednička...

Podle mě iPhone tím, že v podstatě uvedl novinku, tak dnes už se budou jen snažit jej napodobit... iPhone, ačkoliv nemá tolik funkcí, jako novější, tak je prostě fenomén a tím, že je Apple velmi populární značka ve světě, si ještě pozici upevňuje... Já iPhone nemám, ani o něm neuvažuji, stačí mi obyčejný telefon na psaní SMS a volání... Ale pokud bych si měl pořídit nějaký dotykáč, tak určitě bych šel do iPhone a ne do žádné Omnie či HTC

Navigace

Hezký den přeji,prosím vás...koupila jsem si tenhle telefon a je skvělej,ale až na jednu věc,že nevim kde jsou mapy česke republiky a jak je nainstalovat,aby mi jela navigace,už to hledám 3 dny a zdá se že špatně, prosím vás o radu,děkuji

Vzdyt je tu jen o tisic drazsi mnojem lepsi HTC touch HD

To uz radeji dam o 1000Kc vic a koupim si HTC Touch HD, kterej je jeste o tridu dale....

Napodobeniny

nevíte proč se všichni poslední utrhli s napodobeninama iphonu? já ho nemám ani nechci, ale ten kdo ho má ať mi napíše proč si ho koupil, docela by mě to zajímalo

Cena

teda pokud je tu pravda že cena je 18-20 tisíc tak je to hodně přemrštěné a asi bude mít výrobek málo zájemců .

Srovnáváte jablka s hruškami

iPhone je produkt hlavně pro zábavu, tohle je produkt hlavně pro práci. Samozřejmně se dá s iphonem pracovat a s tímhle si hrát, ale neviděl bych to jako konkurování si.Alespoň ne moc velké... btw, iPhone je hezčí a má hezčí interface ;-)

Samsung

ale jo nevypada spatne mel jsem iphone ! ale skusil bych aji omnio proc ne aspon bych mohl rict kterej se me libil vic a kterej jsem vic vyuzil

Iphone..

omg porovnavate hrusky a jabka... co se tyce htc diamond touch popr. touch pro ( ktery jen tak mimochodem uz slot na pam. kartu ma) a i vasi zminene omnie...to ze maji oba os windows mobile rozhodne neni zadna velka vyhra, protoze wm rozhodne nejsou prizpusobeny na ovladani prstama, to jejich "touch flow" prostredi je hotovy asi tak pro 20% prostredi a kdzy chcete aplikaci zavrit prstem, dost casto je to primo horor.... co vim tak omnia snad nema ani zabudovanej stylus (ted si nejsem jistej) a co sem tak cetl tak omnia s citlivosti displayse na tom neni nejak extremne dobre, u htc touch jsou problemy obcas jen kdyz nasadite folii... ted hl. problem omnie je, ze ma nestandartni rozliseni a tim padem pada vase uzasna vyhoda nainstalovat si cokoliv pro wm, diky rozliseni nejde nad 80% aplikaci, co se tyce gps - tomtom, igo aj. prozatim nejde spustit zadna prave kvuli zminovanemu rozliseni - velmi paradni tah samsungu....iphone sice neumi tolik veci, ale za to ma stokrat stabilnejsi (svuj primo optimalozovanej pro neho) os, kterej se v podstate nezasekava a rozhodne ho neni potreba xkrat do tydne vypinat aby se uvolnila pamet. Jasne treba na fotky ma jen 2Mpix fotak, ovsem daji se s nim udelat velmi pekny kousky (ehm, to se o fotaku u htc-cka ktery ma 3mpix fakt rict neda) - rikat ze je iphone sto let za opicema uz kdyz vysel...? Zatim nikdo, NIKDO neprekonal iphone v jedndouchosti ovladani, plynulosti a o tom iphone je, na co potrebujete miliony dalsich funcki? uz vidim jak spozusta lidi dela na svym mobilu grafy v excelu popr. pise sloh ve wordu na mobilu... iphone neni o naslapnutejch funkcich, ale o ovladani se kterym se ostatni vyrobci muzou jit bodnout a jsou mu nekde po pas, co se tyce citlivosti displaye na prsty - tam tyhle vase vecicky taky paradne zaostavaji ... je mi jasny ze se ted do me vsichni pustej..upozornuji ze jsem zkousel vsechny tri pristroje z toho iphone vyuzivam spokojene uz od cervence minuleho roku (nyni vlastnim i 3G)

Další problemy z Iphonem??

http://www.novinky.cz/clanek/149658-iphone-3g-v-cr-vetsinu-problemu-si-uzivatele-zpusobuji-sami.html
Dneska jsem četl na novinkách toto:10 věcí, které iPhone 3G neumí a vy byste o tom měli vědět
1. telefon nezná funkci kopírovat/vložit (copy/paste)
2. v internetovém prohlížeči vám nezobrazí flash ani javu
3. nemá rádio
4. dokumenty z Wordu či Excelu můžete zobrazit, ne však editovat
5. data s dalšími mobilními telefony si přes bluetooth nevyměníte
6. iPhone nemá slot na přídavné paměťové karty, 8GB či 16GB je tedy maximální kapacita
7. video s tímto telefonem nenatočíte, pokud si nedokoupíte speciální program
8. bez programu Swirly MMS nepřijmete ani neodešlete multimediální zprávy (MMS)
9. telefon neumožňuje přeposílání textových zpráv
10. pokud vám někdo zavolá ve chvíli, kdy surfujete přes Edge, tak je automaticky přepojen do hlasové schránky

SUper

Dalčí konkurent Iphona to je super. Vypadá velice dobže i když vzhledově se mi víc líbí iphone. Taky je velmi povedený Asus co má vyjít. Řekl bych, že 90% lidí stejně s telefonem hlavně telefonuje nebo píše zprávy

KU990 viewty

No já si kupuju LG KU990 viewty cca (7000kč), je to taky podobné Iphonu a za rozumnou cenu. Má taky svoje mouchy, ale to snad každý mobil ... Tak jestli najdu jak, mohl bych udělat recenzi toho LG :-)

RECENZE Omnio vs HTC Touch Diamond

Na slovenskem webu jsem nasel dost podrobnej clanek si myslim. Stoji za precteni.http://www.mobilmania.sk/Mobilnetelefony/Ar.asp?ARI=9943&CHID=1

Zabiják?

Rád bych věděl co takový telefon umí když je to konkurent iphonu. Já iphone vlastním a jsem s ním velice spokojený - kvalitní provedení a špičkový displej. Je tenhle Samsung lepší?

MultiTouch

Já myslím, že firmy, co chtějí dělat mobily s dotykovým displayem, už by měly zvážit, jestli tam nedávat technologii Multi-Touch. Usnadní to plno práce a je to user-friendy. Jak chce firma porazit svou konkurenci výrobkem, který není technologicky nad tím, co už na trhu je?

Cena?

uz nekdo zjistil cenu? ja jsem nekde cetl 1089 dolaru,ale nevim co je na tom pravdy. jestli je to cena pravdiva,tak potom pri kurzu rekneme 17Kc by OMNIA stala cca 18 513 Kc. sorry ale jak chcete srovnavat neco co stoji ani ne 10 000Kc s necim co stoji vic nez 18 klacku?? sorry ale srovnavat OMNII s iPhonem je blbost.za tu cenu bych mel 2 iPhony

IPhone konkurence

I když vyrobí podobné zažízení se stejnými funkcemi stejně se prodá více iPhonu, je přeci "cool" od apple a navíc předražený takže ostatní nemají šanci :D Ne vážně, iPhone je spíš taková hračička, vždyť neumí ani MMS...

Xperia X1

... a aby toho nebylo málo tak tu za pár dní máme slušně vybavený Sony Ericsson Xperia X1. A můžeme opět začít porovnávat.

Porovnani

Souhlasim s nazory, ze porovnavat zarizeni s WM a iPhone moc nejde. Oba typy jsou pro jine skupiny uzivatelu.
Omnia ma s iPhonem spolecny hlavne velky displej, zbytek je uplne neco jineho. A ruzna porovnani vyvolavaj akorab flame :(

Nadpis nelže

jo uz sem ho vyzkousel no docela pohovy celkem slusnej...

Nadpis nelže

Mněl sem na výstavě možnost vyzkoušet tento funkcemi naložený kousek a mile mně překvapil do tý doby jsem bil zastáncem iphonu ale Omnia mi ukázala že je mnohem lepší díky Windows mobile se nechají aplikace snadno importovat do něj . Díki pamněni vniž se virábí tedy 8 a 16gb je dostatek prostoru na cokoli .

Hmm

Vypadá pěkně, mohlo by se jednat o zajímavé zařízení, jen aby se alespoň dala jak tomu ve zvyku moc u samsungu není, rozšiřovat paměť a aby nebylo uživatelské rozhraní a aplikace moc uzavřené. Takové zařízení je většinou pro geeky, kterým právě ta uzavřenost moc nevyhovuje.
Navíc zatím ta jednoduchost hlavní obrazovky vypadá vedle třeba xperie jako srovnání win vista a 3,11 :D

Další je nařadě UPMC?

Další je vyvoj malých počitačů ve velikosti PDA. Ale už teď se řeší obrazovka v šířce asi 1 mm, aby se mohlo v případě potřeby vytahnout větší obrazovku na promítáni filmů atd....

MiniUSb

Me hodne mrzi, ze nema std. miniusb, pac tahat sebou spesl kabl na synchronizaci domu-do prace-vuse proste miniusb je u tohoto segmentu standard, to beru jako minus, ale jinak je naprosto bombovej.

Nadseni

i kdyz jsem aktivni fanda techto telefonu(passivni uzivatel) tak nevidim smysl a nadseni techto typu telefonu, nerikam ze se mi to nelibi mobil bez klavesnice s dotykovym displejem ale ty mobily jsou zbytecne prehnane i kdyz to ma hodne funkci tak clovek je vyuzije jen tak prvni hodinu pak vyuziti funkci opadne na tak na 30-40% a po tydnu uzivani jen na 2-6 funkce/i. Pak smysl mobilu je zbytecny, ptze ve chvily kdyz se aktivuje displej jen ze se treba podivate na hodiny spotrebuje strasne moc energie a proto vydrzi strasne malo v aktivnim rezimu, kdyby udelali mobil ktery by byl "prazdny" a uzivatel by si tam mohl nahrat to co opravdu chce a potrebuje tak by nebylo uz ani treba dalsich typu mobilu jen by se predhaneli v HW technologiich a mobily by stali i mnohem mene. Samsung rozhodne nepatri mezi ty vyrobce kde by jste si mohli nastavit co chcete spis naopak da vam nastaveni jiz z tovarny a smirte se s tim... :]