Diskuze k článku:Z aplikací Microsoft Office jsou v Česku nejznámější Word a Excel
Nový Word
Už párkrát mi přišel soubor s přílohou .docx a nepovedlo se mi jej nijak otevít. Podle všeho by to měl být textový dokument. Je to nějaká novinka v Officu, nějaký nový Word?
Průzkum trhu
"Průzkumy trhu ukazují, že kancelářský software Microsoft Office je instalován na přibližně 86 % všech domácích počítačů, což dokazuje jeho stále rostoucí oblibu." to by mě zajímalo jestli je těch 86% legálních:D
používám Office, ale chápu že pro někoho kdo napíše sem tam něco ve Wordu a nějakou tu tabulku v Excelu nechce vyhazovat "přinejlepším" 1700 Kč za Office a radši si stáhne zdarma OpenOffice, které má skoro ty samé funkce...
MS Outlook 2007
Já z MS Office používám neustále (24hod/den) MS Outlook 2007, vyhovuje mi jeho funkčnost a vzhled, zvykl jsem si na něj... Je malinko pomalejší jeho start a paměť mi zabírá od 40 - 120mb.... což je na mojí sestavu pohoda :-) Neumím si práci bez něj představit :-) Odesílání a příjem mam na každé 3 minuty :-)
Access
Ano jen Word a Excel. Access je pro normální smrtelníky nedostupnej díky tomu, že je jen v předraženej variantě Proffesional.
OpenOffice.org
Taky jsem používal Office, ale od jisté doby mám OpenOffice.org 3.0, je zdarma, má podporu souborů pro MS Office a na to moje psaní a jednu pracovní tabulku mi to bohatě stačí...
Automaticky Office
Taky jsem si myslela, že když jsme si koupili NB s nainstalovanýma Win, tak že bude Office součástí.... no nebyly, nyní už vím, že se kupují zvlášť.....ale Open Office nám zcela stačí.
Heh.
Já to využívám stejně jen jako word pro tisk dokumentů. :) Sám toho málo kdy něco napíšu. A kdyžtak je tady Open Office, že ? :)