Diskuze k článku:Extrémně velký chladič? Zaručené ticho
OMG
dyť je jedno co je vevnitř za kapalinu.
Jak to funguje:
heatpipe má dva konce ... jeden se zahřívá druhý ne ... kapalina se mění v plyn (to je podmínka, kapalina se musí umět vypařovat) na konci který je zahříván, v tom místě se také zvýší mírně tlak (kvůli teplotě) ... dochází k vyrovnávání tlaků ... plyn cestuje do studené části heatpipe (kde je menší tlak) .... na studených částech heatpipe kapalina kondenzuje a po stěnách stéká dolů opět studená .... a pak pořád dokola.
Asi to není přesné, ale takhle nějak to funguje.
Zaručené ticho?
Nemám rád tyhle příspěvky, protože pokud mám DVDRW mechaniku co řve jak ten dobytek, a grafiku které dělá opravdu "vepřový" hluk tak mi nepomůže ani nejExtrémnější z Extrémních chladičů na procesor.
Uchladí neuchladí
Ano souhlasím s tím že uchladí většinu procesorů "nepřetaktovaných" samozřejmě.tedy vyplatí se pro lidi co maj větší skříň, a chtěj chladit pasivně a nechtějí taktovat, tedy myslím že můj přeročený c2d by to asi neuchladilo a proto radši stále sazím na thermala a aktiv od noctuy, zase se musí nechat že od doby kdy jsem chladič kupoval já a Thermalright Ultra-120 eXtreme mě stál něco málo přes 1100kč, se dost změnilo a opravdu se to nezdá ale tento Cooler vyjde levněji.avšak i za méně peněz se dá sehnat dobrý chladič...
Popelnice
Zajímalo by mě na co vyrábějí tyhle monstra které se akorát svou vahou propadaj do země a v PC zabírají nehorázné množství místa sám mám C2D E8400 mám ho nataktované na 3.8 GHz beží mi max na 45 stupňů při zátěži a chladič téměř neslyším (original BOX) a pastu taky originál. V bedně nemám skoro žádny průvan a to mi ješte zespoda smaží velice špatně chlazená HD 4850. Jediný na co bych tuhle popelnici využil tak to je možná tak na chlazení motoru od Babety :-)
Zbytečný
Sice je absolutně tichý protože nemá žádny ventilátor ale zase je enormě težký.
Osobně si myslím že je lepší využít menší chladič na který se namontuje nějaky tichý ventilátor.
Raději Noctuu
Nevypadá zle Cooler Master, ale spíše bych volil chladič od Noctua. Má navíc ventilátor a hmotnost je o polovinu nižší... Navíc je Noctua pověstná svou tichostí a výborným výkonem... Poměr cena/výkon mi lépe vyznívá pro Noctuu, jelikož cenově jsou na tom s Cooler Masterem téměř shodně...
CHLADÍCÍ KAPALINA
Naprosto vyčerpávající článek je na :http://www.svethardware.cz/art_doc-65D63DE45D7F238AC125726C0070D361.htmltady je jasně dokázáno, že chladící kapalinou heat pipe technologií může být u teplot dosahovaných v počítači i voda.
Asus
vzdycky si kupuji heat-pipe hracky od asusu a jsem nadmerne spokojen.. tiche.. efektivni a navic to moc pekne vypada v prosklene skrini.. bezna teplota 30-40 stupnu.
TECHNOLOGIE HEAT PIPE
Technologie heatpipe je založena na principu uzavřené trubice, kde na jejím "ohřívaném" konci je kapalina s nízkým bodem varu, která se zahříváním začíná vypařovat a v plynném skupenství stoupá na "chlazený" konec, kde kondenzuje a po stěnách trubice se vrací v kapalném skupenství zpět. Při ohřevu kapaliny je odpadní teplo z čipu použito na změnu skupenství a ta pak v podobě horké páry putuje na opačný konec, který je nutné chladit na teplotu při které pára zkondenzuje. Výsledkem je vyšší chladící účinek a proto je možné chladič použít i na velmi výkonné čtyřjádrové procesory.
Podrobněji třeba na:
http://vww.cdr.cz/a/16816/4
BLIŽŠÍ INFO
Dobrý článek je na:
http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2273
přikládám z jejich servru pár detailů.
a tady je test porovnávání technologií odvodu tepla
http://www.frostytech.com/testmethod_mk2.cfm
Zásoby....
... no pak nám nemají docházet zásoby mědi (a hliníku) když se dělají takováhle monstra :) Na druhou stranu na tomhle chladiči není žádný plast tak se apoň ušetřilo něco málo ropy...
Hmm
nevypada veru zle ale cena bude docal draha jsi myslim no ! jsou aji lepsi no chladice nez je tenhle