Diskuze k článku:Revoluce v herních aplikacích - nVIDIA PhysX
2 Grafiky
Zdravím všechny přítomné. Chci se jen zeptat na mozna debilní dotaz, ale mohl bych mit v PC 2 grafiky, z toho ze jednu bych normalne pouzival, ale ta druha by pocitala jen fyziku? Napr mam v pc 8800GT, a hodil bych do druhyho slotu jinou( nebo integrovana), ktera by jen pocitala. Slo by to? Diky za reakce
NVidia
Dobrý den. Chci se zeptat, mám grafickou kartu INVIDIA GeForce 7900 GS
budiu mi ty ovladače fugovat ?
Nevěřim testům..
mno, vypadá to sice fakt hezky, ale nevěřim tomu, že GPU physX je výkonnější než GPU + PPU.. kdyby se dPPU karta dala nahradit jednim čipem a pár datama, tak by nikdy nevznikla, to je stejný jako u grafik, integrovaná 6150 nemá zdaleka na samostatnou 5000 GT setjně tak 3200 je poražena X 1950, nevěřim tomu a nikdy nebudu, protože integravaná fyzika nebue nikdy tak výkonná jako samostatná + grafika..
pak že testy nejsou ve prospěch toho o kom/ od koho jsou..
Crysis
tak nevim nevim, napr v Crysis se i bez physix vyskytuji efekty ktere vypadaji jako kdyby byly s tim..tim chci rict ze video z GRAW s tou vlajkou mi prijde uplne tupy..a vlajka bez physix se chovala jako kus sutru a po zapnuti physix se zacla chovat normalne..tak nevim prijde mi to jako pekna blbost vzdyt ty efekty mame ve hrach i bez toho ne? opravte me pokud se mylim ;)
Tak jako vypadá to hezky
Jo musím přiznat, že tohle bude určitý krok dopředu. vypadá to velice dobře, ale zase v tom vidím několik háčků. Ten má nVidia kartu a ta hra mu půjde jinak než ten s ATi. Až ATi udělá svoje, tak to bude zase naopak. Ale teď se chci pozastavit například u multiplayer her. Vemte si nějakou střílečku a jeden má ATi a jeden nVidia kartu. Hráč s nVidia kartou se schová za plot a ten s ATi mu ten plot celej rozloží a odpráskne ho v pohodě. Ale naopak to bude jinak. Ten s tou nVidia kartou se bude vehementně pokoušet ten plot celej roztřískat, aby protihráče viděl a pak ho ten s ATi zabije. Hráč s nVidia kartou PhysX vypíná a jsme tam kde jsme :-D. Chápete jak to myslím?
NVidia
Podle měn si tímhle nVidia šplhne u hodně hráčů her. Mám 8800 GTX takže sem hned vyzkoušel toho unreala a to parádní. Někde to sice moc reálně nevypadá ale nVidia se určitě polepší. nVidia Forever
Physx
Je opravdu zajimává věc a výrazný krok kupředu. Ovšem má svoje mouchy - physx není standartem ani otevřeným systémem - http://www.ddworld.cz/graficke-karty-gpu/bitva-o-vypocty-pres-gpu-se-priostruje-amd-meni-strat.html a mě osobně se to moc nezamlouvá(mohlo by totiž dojít k situaci, kdy si člověk nebude moci zahrát nějáku hru se všemi efekty na hardwaru amd či naopak). Ovšem zajimavou věc vymyslela Nvidie - možnost využít starší geForce společně s kartou jiného výrobce - http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11344&Itemid=44&limit=1&limitstart=4 Osobně nechápu proč se nemůžou amd, nvidia domluvit(když pominu marketingové důvody :-D), tak by to pomohlo oběma stranám. Jak to vidíte vy? Které řešení se líbí více vám a kterému byste dali přednost?
Už aby to tu bylo...
Achjo achjo. Už aby tu byla doba, kdy budeme mít fotorealistickou grafiku a reálnou fyziku (počítanou jakkoliv). Pak se zase začnou prodávat hry podle toho, jakou mají hratelnost a ne podle toho jak vypadají. Dnes všechny větší studia radši připlatí grafikům a vrazí peníze do licence na fyzikální engine, než aby radši přidaly a daly víc prostoru nápaditému vývojáři, nebo člověku, který by se radši zaměřil na zajímavý příběh hry....
NVidia PhysX
mam 9600GT a hned jak ten balik byl vypusten, tak sem to samozrejme zkusil :) UT3 je sranda, ale nicit tam jde jen cast veci ne uplne vse. Warmonger me trosku zklamal, tam toho snad jde uzitecne rozbit jeste min - dlazdicky a takove blbiny k nicemu jdou vsude, to je hezky, ale nemuzu se proste prostrilet zdi :(
Budoucnost to snad ma, kazdy kdo ma nvidii tak si muze uzivat :) Hlavne si ted vyvojari muzou rict, ze physx ma pristupne spousta lidi a ma smysl o nem uvazovat
Působivá videa
Moc pěkné efekty. Když jsem tak koukal na videa, tak bych si dokázal představit, že znovu začnu hrát hry...Reálné efekty přímo vtahují do hry...